لزوم توجه به پیوست شغلی در افزایش رشته‌های دانشگاهی
لزوم توجه به پیوست شغلی در افزایش رشته‌های دانشگاهی
وزیر علوم با تاکید بر ضرورت ایجاد پیوست شغلی در رشته‌های دانشگاهی گفت: پیوست شغلی برای توسعه و اضافه کردن رشته در هر دانشگاه امری ضروری است و این مهم در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، محمد علی زلفی گل روز جمعه در نشست با اساتید، یاوران علمی و دانشجویان دانشگاه دولتی جهرم بیان کرد: از این پس توسعه دانشگاه‌ها با شرط پیوست اشتغال انجام می‌شود تا نگرانی بابت شغل دانشجویان وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: معیشت اعضای هیات علمی و یاوران علمی دانشگاه‌ها در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و هفته گذشته در این زمینه توافقاتی با سازمان امور اداری و استخدامی کشور انجام شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ارتباط با مطالبه‌های دانشگاه دولتی جهرم برای رفع کاستی‌ها، گفت: ساخت خوابگاه خواهران این دانشگاه با حمایت این وزارتخانه پیگیری می‌شود که البته باید از ظرفیت خیران نیز استفاده کرد.

زلفی‌گل درباره دانشگاه پیام‌نور جهرم گفت: این دانشگاه به دلیل جمعیت دانشجوهایی که دارد تعطیل نمی‌شود و از دستور کار ساماندهی دانشگاه‌ها خارج شده است.
در زمان حاضر بیش از هشت هزار دانشجو در پنج دانشگاه جهرم تحصیل می‌کنند.

در این بازدید، دکتر محمدعباس زاده جهرمی رییس دانشگاه جهرم از گزارشی از فعالیت های شاخص انجام شده در زمینه هیات امنای مستقل، جذب هیات علمی، مرکز آپا، فعالیتهای پژوهشی ،کلینیک کشاورزی  و اخذ مجوز بین الملل همچنین حوزه عمرانی ارایه نمود،

گفتنی است؛ زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دردانشگاه جهرم حضور یافت و درابتدا در مزار شهیدگمنام به مقام شامخ این شهید وشهدای دانشجوی جهرم ادای احترام کرد.