قیمت ۱۷ خودروی مونتاژی اعلام شد
قیمت ۱۷ خودروی مونتاژی اعلام شد

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، شورای رقابت در جلسه روز گذشته خود در نهایت دستور العمل تعیین قیمت خودروهای مونتاژی را به تصویب رساند که براساس‌ آن قیمت ۱۷ مدل از خودروهای مونتاژی منتشر شده است امادر این میان بیان چند نکته ضروری است. ۱٫شورای رقابت از ۱۱ بهمن ماه سال گذشته […]

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، شورای رقابت در جلسه روز گذشته خود در نهایت دستور العمل تعیین قیمت خودروهای مونتاژی را به تصویب رساند که براساس‌ آن قیمت ۱۷ مدل از خودروهای مونتاژی منتشر شده است امادر این میان بیان چند نکته ضروری است.

۱٫شورای رقابت از ۱۱ بهمن ماه سال گذشته به موضوع قیمت گذاری خودروهای مونتاژی ورود پیدا کرد و از آن تاریخ شرکت‌های خودروساز نباید نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام می کردند و باید منتظر دستورالعمل جدید شورای رقابت می‌ماندند.

برهمین اساس آن دسته از شرکت‌هایی که از بهمن ماه سال گذشته نسبت به تغییرات قیمتی محصولات خود اقدام کرده‌اند تخلف کرده و باید واحدهای نظارتی به این حوزه ورود کنند و قیمتها را برگردانند.

بر اساس بررسی هایی که تسنیم انجام داده، قیمت‌های جدید ۱۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان پایین تر از قیمت های فعلی کارخانه این خودروسازان است.

۲٫البته شورای رقابت تاکید کرده است که قیمت‌های مذکور در کارگروه خودروی این شورا بررسی و بر اساس صورت‌های مالی ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ خودروسازان است. بیان این نکته ضروری است که قیمت‌های فعلی باید مجددا توسط شرکتهای خودروسازی اصلاح شده و کاهش هزینه‌ها و قیمت‌ها باید در دستور کار شرکت‌ها قرار گیرد چرا که هنوز با قیمت‌های واقعی این محصولات فاصله داریم.

انتهای پیام/