قیمت طلا و سکه امروز ۲۶ مرداد/قیمت طلا و سکه بار دیگر کاهشی شد
قیمت طلا و سکه امروز ۲۶ مرداد/قیمت طلا و سکه بار دیگر کاهشی شد
قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر کاهش قیمت دلار و ریزش انس جهانی طلا، بار دیگر کاهشی شد؛ به این ترتیب قیمت سکه بهار آزادی در کف کانال 25 میلیون تومانی قرار گرفت.

به گزارش گروه اقتصاد ایران وجهان تیکنا، قیمت طلا و سکه امروز از دو ناحیه تحت فشار قرار گرفت و ریزشی شد. در بازار ارز، قیمت دلار با افت مواجه شد و به کانال ۴۸ هزار تومانی بازگشت. در حال حاضر دلار در قیمت ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شود و این در حالی است که معاملات پشت خطی دلار، قیمت را در ارقام پایین‌تری بسته است.

قیمت طلا و سکه کاهش یافت

امروز قیمت طلای ۱۸ عیار در روندی کاهشی قرار گرفته و به رقم دو میلیون و ۳۰۳ هزار تومان رسیده است. قیمت سکه امامی نیز اگرچه نسبت به قیمت‌های روز گذشته اندکی افزایش نشان می‌دهد اما نسبت به معاملات ابتدای بازار، کاهشی است و در رقم ۲۷ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان قرار گرفته است. در همین حال، حباب سکه امامی اکنون به ۶ میلیون و ۸۲ هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه بهار آزادی نیز اکنون به ۲۵ میلیون و چهار هزار تومان رسیده که نسبت به دیروز کاهشی است و حباب آن نیز سه میلیون و ۱۷۹ هزار تومان شده است.

قیمت نیم‌سکه نیز امروز به ۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسیده و کانال ۱۵ میلیون تومانی را از دست داده است. حباب نیم‌سکه اکنون چهار میلیون و ۳۹ هزار تومان است.

قیمت ربع سکه امروز ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است و کانال ۱۰ میلیونی را از دست داده است. امروز حباب ربع سکه به چهار میلیون و ۴۹۱ هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه گرمی هم امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و حباب آن سه میلیون و ۴۱۲ هزار تومان است.

مطالعه بیشتر:پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ / سکه امامی به کانال ۲۷ میلیونی برگشت

امروز قیمت مثقال طلا نیز زیر ۱۰ میلیون تومان قرار گرفت و به ۹ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید.

سیگنال کاهشی دلار

در این میان باید اشاره داشت که امروز وزیر خارجه ایران در سفری یک روزه به عربستان سعودی رفته و سیگنال مثبتی را در راستای بهبود روابط سیاسی و گشایش‌های اقتصادی ارسال کرده است. در همین حال برخی رسانه‌ها از نزدیک شدن موعد تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا خبر داده‌اند.

امروز همچنین وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آمادگی ایران برای مذاکره در راستای آزادسازی منابع ارزی بلوکه‌شده در هند و عراق خبر داده است.

فشار انس جهانی طلا بر قیمت‌ها

در سمت دیگر، در بازارهای جهانی نیز، قیمت انس جهانی طلا کاهشی شده و طی شبانه‌روز گذشته از سطح ۱۹۰۰ دلار به کریدور ۱۸۰۰ دلاری سقوط کرده است. به این ترتیب انس جهانی طلا در حال حاضر با قیمت ۱۸۹۴ دلار معامله می‌شود. این روند در بازار طلای جهانی، اثر مضاعفی بر قیمت‌ها در بازار طلای ایران داشت و در همدستی با دلار، قیمت طلا و سکه را نزولی کرد.

 

 

انتهای پیام/