قیمت خودروی برقی با بنزینی تفاوت چندانی ندارد
قیمت خودروی برقی با بنزینی تفاوت چندانی ندارد
وزیر صمت با بیان اینکه قیمت خودروی برقی با بنزینی تفاوت چندانی ندارد، گفت: قیمت این خودروها از پنج میلیارد ریال آغاز می‌شود.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، عباس علی آبادی وزیر صمت با بیان اینکه قیمت خودروی برقی با بنزینی تفاوت چندانی ندارد، گفت: قیمت این خودروها از پنج میلیارد ریال آغاز می‌شود.

علی آبادی روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از تاکسی‌های برقی پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: البته تاکسی‌های برقی به لحاظ قیمت همتراز خودروهای بنزینی است.

وی با بیان اینکه تولید این خودروها توسط تولید کنندگان داخلی شروع شده است، افزود: در طرح برقی سازی تاکسی‌ها قطعا شهرداری تهران تسهیلاتی ارایه می‌کند و ما هم با خودروسازان تفاهم کردیم به عنوان مثال اگر خودروی بنزینی فلان قیمت است فرایند برقی سازی نیز با حداقل افزایش انجام و در اختیار مردم قرار گیرد.

پیش از این شهردار تهران با تاکید بر اینکه بشدت دنبال برقی‌سازی ناوگان در بخش اتوبوس، مینی‌بوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت هستیم، گفته بود: امسال اقدامات ما در حوزه توسعه و بهبود وضعیت حمل و نقل آغاز شده و در سال بعد به اوج خواهد رسید.

براساس این گزارش انعقاد قرارداد برای ورود ۲ هزار دستگاه اتوبوس برقی، ۲۵ هزار دستگاه تاکسی برقی، ۱۰ هزار ون و ۱۰۰ هزار موتور برقی گام مهمی بود که در سفر به چین برای برقی سازی ناوگان حمل و نقل پایتخت برداشته شد.

مراسم رونمایی از تاکسی‌های برقی پایتخت با حضور علیرضا زاکانی شهردار و برخی مدیران شهری و اعضای شورای شهر تهران در حال برگزاری است.