قیمت جهانی طلا در پایین‌ترین سطح در یک ماه اخیر قرار گرفت
قیمت جهانی طلا در پایین‌ترین سطح در یک ماه اخیر قرار گرفت
طلا در معاملات نقدی تغییر چندانی نداشت و به ۱۹۳۵.۲۰ دلار در هر اونس رسید تا نزدیک به پایین‌ترین سطح خود از ماه جولای باقی بماند، در همین حال معاملات آتی طلای آمریکا ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۹۷۰.۹۰ دلار رسید.

به گزارش گروه اقتصاد ایران وجهان تیکنا ، طلا در معاملات نقدی تغییر چندانی نداشت و به ۱۹۳۵.۲۰ دلار در هر اونس رسید تا نزدیک به پایین‌ترین سطح خود از ۱۲ جولای ثبت شده در جلسه گذشته باقی بماند، در حالی که معاملات آتی طلای آمریکا ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۹۷۰.۹۰ دلار رسید.

شاخص دلار به بالاترین سطح خود در ۴ هفته گذشته رسید و بازده اوراق استاندارد ۱۰ ساله خزانه داری دیروز چهارشنبه بالاترین سطح خود را از نوامبر گذشته ثبت کرد.

این افزایش قیمت پس از آن صورت گرفت که داده‌های رشد شغلی بخش خصوصی ایالات متحده نشان داد که ۳۲۴۰۰۰ شغل در ماه گذشته بیش از انتظارات بوده است.

نقره در بازار نقدی با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳.۷۲ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۹۱۷.۷۴ دلار رسید. این دو فلز نیز پایین‌ترین سطح خود را در حدود ۳ هفته گذشته ثبت کردند و پالادیوم ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۲۳۷.۱۹ دلار در هر اونس رسید.

انتهای پیام/