قیمت ارزی کالاهای یارانه‌ای ابلاغ می‌شود
قیمت ارزی کالاهای یارانه‌ای ابلاغ می‌شود

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، شیوه‌نامه قیمت‌گذاری ارزی و ریالی کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی، تأیید و تمدید مجوز ثبت سفارش، و اولویت‌دهی تخصیص ارز کالاهای کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی تدوین شد. در نشست مشترک مدیران معاونت توسعه بازرگانی و با مسئولان بخش خصوصی شامل هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی، […]

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، شیوه‌نامه قیمت‌گذاری ارزی و ریالی کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی، تأیید و تمدید مجوز ثبت سفارش، و اولویت‌دهی تخصیص ارز کالاهای کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی تدوین شد.

در نشست مشترک مدیران معاونت توسعه بازرگانی و با مسئولان بخش خصوصی شامل هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی، هیئت مدیره انجمن غلات، انجمن خوراک دام و دبیر کارخانه‌جات نهاده‌های دامی)، شیوه‌نامه قیمت‌گذاری ارزی و ریالی کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی، شیوه‌نامه تأیید و تمدید مجوز ثبت سفارش و شیوه‌نامه اولویت‌دهی (نظر دستگاه) تخصیص ارز کالاهای کشاورزی تدوین شد.

با توجه به اعلام تخصیص ارز ترجیحی ۲۸۵هزارریالی توسط رئیس‌کل بانک مرکزی و ارسال ۴۱۶ کد تعرفه گمرکی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به این بانک، با لحاظ دو اصل رشد تولید و کاهش تورم و همچنین نظر به محدودیت در تأمین منابع ارز ترجیحی و الزام ارسال نظر دستگاه از سوی وزارت جهاد کشاورزی به بانک مرکزی، پس از بحث و تبادل نظر بسیار و جمع‌بندی نهایی، سه شیوه‌نامه مبنای اقدام است.

**قیمت ارزی کالاهای مورد نظر به‌صورت ماهانه توسط کمیته ارزی تعیین و ابلاغ می‌شود.

اعضای کمیته ارزی شامل:
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی (دبیر کمیته)
مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی
مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت جهاد کشاورزی
نماینده گمرک
نماینده وزارت اطلاعات
نماینده سازمان اطلاعات سپاه
نماینده سازمان بازرسی کل کشور
نمایندگان تشکل‌های ذی‌ربط در بخش خصوصی
نماینده اتاق بازرگانی ایران
تبصره ۱: مصوبات کمیته در پایان هر جلسه با رأی اکثریت (حداقل ۵ رأی) قابل اجرا و ابلاغ است.
تبصره ۲: کمیته ارزی به‌صورت ثابت در اولین سه‌شنبه هر ماه شمسی تشکیل می‌گردد.
۲ ـ قیمت ریالی کالاهای موردنظر در صورت نیاز به‌صورت فصلی و با درخواست بخش خصوصی و یا معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی مبتنی بر اسناد و مدارک ارسالی به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد پیگیری و بازنگری بر اساس ضوابط و مقررات قیمت‌گذاری کالاهای وارداتی آن سازمان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/