قوانین نظارت بر کسب‌وکار‌های اینترنتی نیاز به بازبینی دارد
قوانین نظارت بر کسب‌وکار‌های اینترنتی نیاز به بازبینی دارد
معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: به شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات پیشنهاد داده‌ایم که قوانین نظارت بر کسب‌وکار‌های اینترنتی را یک‌بار دیگر بازبینی کنند که اگر نیاز به اصلاح دارد نسبت به آن اقدام کنیم.

به گزارش گروه سیاست وحکمرانی تیکنا؛ محمد دهقان معاون حقوقی رئیس‌جمهور در مورد اصلاح قوانین نظارت بر فضای کسب‌وکار‌های اینترنتی، گفت: ما قانون جرائم رایانه‌ای را داریم، اما با توجه به‌شتاب تحولات علمی در فضای مجازی، بازبینی این قانون لازم است.

وی بیان کرد: ما کارگروهی در معاونت حقوقی در این زمینه تشکیل داده‌ایم و به شورای عالی فضای مجازی و هم وزارت ارتباطات پیشنهاد دادیم که مشارکت کنند و قوانین را یک‌بار دیگر بازبینی کنند که اگر نیاز به اصلاح دارد اقدام کنیم.

انتشار تصویر خارج از عرف کارکنان پلتفرم طاقچه در فضای مجازی موجی از اعتراضات توسط ناشران را به همراه داشت که مهدی سموعی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ در این باره، گفت: پیرو تعهد قضایی شرکت «خدمات هوشمند ایده طلایی هاتف معاصر»، مالک سکوی طاقچه به دادستانی مبنی بر رعایت مقررات جاری کشور و دریافت مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با موافقت این وزارت‌خانه مقرر شد که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نسبت به رفع مسدودسازی آن اقدام کند.

وی می‌گوید: مالک سکوی طاقچه تعهد داده است که برخلاف مقرارت جاری کشور اقدام نکند.

انتهای پیام/