فعالیت مرز خسروی  ۲۴ ساعته است
فعالیت مرز خسروی  ۲۴ ساعته است
استاندار کرمانشاه با اشاره به نزدیکی آغاز عملیات اربعین، از آماده سازی های نهایی مرز خسروی برای میزبانی زوار خبر داد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا؛ محمدطیب صحرایی، در حاشیه بازدید از مرز خسروی و زیرساخت های آن، در جمع خبرنگاران با اشاره به تشدید فعالیت‌های آماده سازی مرز خسروی گفت: مرز خسروی امسال بصورت ۲۴ ساعته پذیرای زوار اربعین خواهد بود و در همین راستا با توجه به پیش بینی افزایش تردد زوار نیاز است که آماده سازی این مرز هم تقویت شود.

وی افزود: اقدامات خوبی در مرز صورت گرفته که همگی در مراحل نهایی شدن است و امیدواریم با این اقدامات امسال کرمانشاه بتواند میزبانی خوبی از زوار داشته باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات مربوط به اربعین در سطح استان و درمسیر تردد زوار گسترده است، گفت: علی رغم این گستردگی، عمده اقدامات و پروژه ها در شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی متمرکز شده است.

استاندار کرمانشاه گفت: خوشبختانه طی توافقاتی که با طرف عراقی داشته ایم، قرار است بخشی از پذیرایی زوار در آن سوی مرز شکل گیرد تا زوار با کمترین مشکل بتوانند از این مرز تردد کنند.

صحرایی از فعال تر شدن موکب ها در پذیرایی از زوار هم خبر داد و افزود: علاوه بر این صحبت هایی هم با طرف عراقی صورت گرفته تا بتوانیم مشکلات حمل و نقل زوار را هم به حداقل برسانیم.

وی افزود: بر اساس توافقات صورت گرفته قرار است با همکاری طرف عراقی زوار را از مرز خسروی به مقاصد اولیه مانند بغداد و نجف برسانیم تا زوار از آنجا بتوانند راحت در مسیر پیاده روی قرار گرفته و خود را به کربلای معلی برسانند.

وی افزود: امسال سایه بان‌های مرز هم گسترده تر شده و سرویس های بهداشتی هم در مسیر تردد افزایش پیدا کرده است.

صحرایی از افزایش گیت های عبوری در مرز خسروی هم خبر داد و افزود: امسال جهت تسهیل تردد زوار، افزایش گیت‌ها را در دو سوی مرز در دستور کار داریم که طی بازدیدی که از آن طرف مرز داشته ایم، استقرار گیت‌ها و مراحل زیرسازی و ساخت کیوسک‌ها در مراحل انتهایی قرار دارد و در هفته آینده هم کار استقرار آنها انجام می‌شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به گرمای هوا و احتمال افزایش گرمازدگی زوار، در تشریح خدمات درمانی مستقر در مرز خسروی از استقرار چندین بیمارستان در این مرز خبر داد.

وی افزود: بیمارستان ارتش در سه راهی نصرآباد مستقر می‌شود و بیمارستان سپاه هم در نقطه صفر مرزی استقرار خواهد یافت.

او گفت: علاوه بر این دانشگاه علوم پزشکی نیز مرکز درمانی را در ابتدای ورود به پایانه خسروی مستقر کرده و چند مرکز درمانی اقماری دیگر هم در سطح این مرز فعال کرده است.

صحرایی گفت: درکنار این مراکز درمانی، اتاق های سرد هم برای جلوگیری از گرمازدگی زوار در مرز در نظر گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه از اربعین به عنوان یک پروژه ملی یاد کرد و افزود: در همین راستا عزم ملی خوبی برای خدمات رسانی به زوار در سطح کشور شکل گرفته و بر این اساس شهرداری منطقه ۲۲ تهران قرار است در مرز خسروی مستقر شده و کمک هایی را برای خدمات رسانی به زوار در دو سوی مرز داشته باشد.

انتهای پیام/