فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت
فروش نوروزی صنایع دستی گیلان ۷۰ درصد افزایش یافت

به گزارش تیکنا، اسدالله عباسی بعد از ظهر جمعه در جلسه ستاد مرکزی خدمات سفر که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، افزود: از شهرداران و فرمانداران خواسته شده نسبت به پریایی نمایشگاه ها و فروشگاه های ثابت صنایع دستی توسط بخشهای مربوط اقدام کنند و نمایشگاه […]

به گزارش تیکنا، اسدالله عباسی بعد از ظهر جمعه در جلسه ستاد مرکزی خدمات سفر که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، افزود: از شهرداران و فرمانداران خواسته شده نسبت به پریایی نمایشگاه ها و فروشگاه های ثابت صنایع دستی توسط بخشهای مربوط اقدام کنند و نمایشگاه های نوروزی تا پایان فصل گردشگری(اواخر شهریور) ادامه یابد.

وی تصریح کرد: فروشگاه ها و نمایشگاه های یادشده در بخش اشتغال زایی بسیار موثر است.

عباسی عنوان کرد: این موضوع باعث می شود در بحث اشتغال روستایی و مشاغل خانگی بر اساس تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ و امکانات فراهم شده اشتغال برنامه ریزی شده تحقق پیدا کند.

وی گفت: در پی آن رشد تولید باعث کاهش تورم می شود لذا افزایش تولید بر اساس شعار راهبردی سال که مقام معظم رهبری ترسیم کردند، محقق شود.

استاندار گیلان اظهار کرد: تا ‌پایان روز گذشته بیش از هفت و نیم میلیون مسافر وارد استان شده اند که چهار و نیم میلیون از این تعداد در استان اقامت گزیده و ظرفیت اشغال تختهای اماکن اقامتی صد درصد شده است.

عباسی با بیان اینکه ترافیک در استان بسیار زیاد است، گفت : آمار تصادفات در گیلان نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش یافته و تلاش می شود نقاط حادثه خیز استان مدیریت شوند.

وی بیان کرد: مشکلات اسکان گردشگران در مدارس حل شده است به سازمان هلال احمر سفارش شده که امکانات شان را در اختیار مدارس بگذارند.

استاندار گیلان همچنین گفت: نانوایی ها در استان تقویت و قیمت ها کنترل شده است.

گفتنی است، عباسی همچنین از ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان و ایستگاه های هلال احمر و مسافران نوروزی بازدید کرد.