فراخوان مسابقه بین‌المللی عکس استنین ۲۰۲۴ در روسیه
فراخوان مسابقه بین‌المللی عکس استنین ۲۰۲۴ در روسیه
خبرگزاری روسی اسپوتنیک فراخوانی را برای پذیرش آثار مسابقه‌ای با عنوان آندری استنین ۲۰۲۴ در مسکو اعلام کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر تیکنا، خبرگزاری روسی اسپوتنیک فراخوانی را برای پذیرش آثار مسابقه‌ای با عنوان آندری استنین ۲۰۲۴ در مسکو اعلام کرد.

در متن این فراخوان آمده است: کمیته سازماندهی دهمین مسابقه بین المللی عکاسان جوان جهان برای بزرگداشت آندری استنین از پذیرش آثار برای این مسابقه در سال ۲۰۲۴ میلادی خبر داد.

این مسابقه به نام خبرنگار عکاس اعزامی گروه رسانه ای “روسیا سگودنیا” ( Rossiya Segodnya) است که در تابستان ۲۰۱۴ در حین انجام وظیفه در نزدیکی شهر دونتسک درگذشت.

طبق سنت، مسابقه سالانه عکس ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ همزمان با سالروز تولد آندری استنین آغاز شده است.

عکاسان حرفه ای ۱۸ تا ۳۳ ساله می توانند درخواست های خود را در وب سایت مسابقه به زبان های روسی (http://stenincontest.ru)، انگلیسی (https://stenincontest.com) و چینی (https://cn.stenincontest .com) ارسال کنند.. پذیرش درخواست های شرکت در مسابقه استنین در سال ۲۰۲۴ تا ۱۵ مارس (۲۵ اسفند ۱۴۰۲) ادامه خواهد داشت.

بنا بر اعلام کمیته برگزاری مسابقه استین، این رویداد در دهمین دوره خود علاوه بر چهار موضوع سنتی این مسابقه شامل اخبار برتر، ورزش، سیاره من و پرتره قهرمان زمان ما، موضوع دیگری با عنوان “مشاهده از بالا” اضافه کرده است.

در این بخش جدید از مسابقه، از شرکت کنندگان دعوت می شود تا با استفاده از طیف گسترده ای از دستگاه ها شامل دوربین عکاسی، دوربین تلفن همراه یا کوادکوپتر، چشم انداز بصری جدیدی را امتحان کنند. معیار اصلی ارزیابی عکس های شرکت کننده در موضوع جدید، نماها و صحنه های غیرمعمول خواهد بود.

در بخش اصلی مسابقه، عکس های تکی و مجموعه عکس مورد پذیرش است و تک عکس ها فقط می توانند دربخش های ورزش و اخبار برتر شرکت‌ کنند.

اوکسانا اولینیک مسئول برگزاری مسابقه آندری استنین، خاطرنشان کرد: ما بسیار خرسندیم که دهمین سالگرد مسابقه را به یاد همکار و خبرنگار نظامی خود آندری استنین راه اندازی کنیم. این مسابقه در طی ده سال، به یک پلتفرم واقعاً چند ملیتی برای عکاسان با استعداد و جوان تبدیل شده است که از ریسک کردن، جست‌وجوی زوایای جدید و بیان نظرات خود به روشنی و با دیدگاه بی‌طرفانه نمی‌ترسند.

او همچنین اضافه کرد که مسابقه استنین در سالگرد خود، نسخه به روز شده وب سایتش را راه اندازی کرد که کاربردی تر و کاربرپسندتر شده است.

جوایز مسابقه در سال ۲۰۲۴ برای مقام های اول، دوم و سوم در هر بخش ۱۲۵، ۱۰۰ و ۷۵ هزار روبل (تقریباً ۱۴۰۰، ۱۱۰۰ و ۸۳۵ دلار) خواهد بود. برنده بالاترین جایزه مسابقه استنین – جایزه بزرگ – ۷۰۰ هزار روبل (۷۸۰۰ دلار) را دریافت می کند.

پیش از این، آثار برگزیده دوره‌های قبلی این مسابقه عکس در قالب نمایشگاه‌هایی در چین، آفریقای جنوبی، مکزیک، آرژانتین، اروگوئه، کلمبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، ترکیه، لبنان، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، یونان، مجارستان، لهستان و مصر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته بودند.

مسابقه بین المللی عکاسی خبری آندری استنین در سال ۲۰۲۳ با حمایت بزرگترین رسانه های روسی و بین المللی، خبرگزاری ها و جامعه عکاسی برگزار شد. شریک دو موضوع آن، هلدینگ رسانه ای عربی شبکه تلویزیونی المیادین بود.

درباره مسابقه عکاسی خبری

مسابقه بین‌المللی عکاسی خبری آندری استنین توسط گروه رسانه‌ای “راسیا سیگودنیا” و تحت سرپرستی کمیسیون فدراسیون روسیه در امور یونسکو با هدف حمایت از عکاسان جوان و جلب توجه عمومی به چالش‌های عکاسی خبری (فتوژورنالیسم) مدرن برگزار می‌شود.

این یک پلت فرم برای عکاسان جوان با استعداد، حساس و آماده برای رؤیت رخدادهای نو و جدید است، جایی که آنها توجه ما را به افراد و رویدادهای اطراف ما جلب می کنند.

شرکای خبری این مسابقه عبارتند از: VGTRK (شرکت رادیو و تلویزیون دولتی سراسری روسیه) پلت فرم آنلاین اسماتریم (روسیه)، شبکه تلویزیونی دولتی اجتماعی روسیه ، شبکه تلویزیون فرهنگی روسیه، شبکه تلویزیونی “مسکو ۲۴” (روسیه).

شرکای رسانه ای بین المللی این مسابقه عبارتند از: خبرگزاری و رادیو اسپوتنیک (بین الملل)، کانال و پورتال تلویزیونی RT (بین الملل)، هلدینگ رسانه ایندیپندنت(آفریقای جنوبی)، خبرگزاری آنا (آفریقای جنوبی) ، گروه رسانه ای متحد شانگهای (SUMG) (چین)، پورتال اینترنتی روزنامه چاینا دیلی (چین)، پورتال اینترنتی The Paper (چین)، شبکه رسانه ای المیادین (لبنان).

این مسابقه توسط شرکای حرفه ای: اتحادیه روزنامه نگاران روسیه، پورتال اطلاع رسانی روزنامه نگاران جوان، پورتال عکس روسیه و پورتال Photo-study.ru (روسیه) پشتیبانی می شود.