فراخوان جشنواره «ایده تا محصول صنعت ارتباطات» تمدید شد
فراخوان جشنواره «ایده تا محصول صنعت ارتباطات» تمدید شد
دومین جشنواره «ایده تا محصول صنعت ارتباطات» تا ۲۷ اردیبهشت ماه تمدید شد.

به گزارش تیکنا و به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این فراخوان با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات با رویکرد نوآوری در سطح ملی برگزار می‌شود.

سه حوزه‌ اصلی و محورهای این جشنواره برای ارسال طرح و ایده شامل موارد ذیل است:

حوزه اول، راهکارهای هوش‌ مصنوعی در صنعت تلکام با محورهای طراحی و بهینه‌سازی عملکرد شبکه، نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، دستیارهای هوشمند عملیات شبکه، راهکارهای امنیت مبتنی بر یادگیری ماشین، الگوریتم‌های هوش مصنوعی در تشخیص تقلب، بازاریابی مبتنی بر تحلیل داده و یادگیری ماشین، پیش‌بینی ریزش مشتری و چت‌بات‌های هوشمند است.

حوزه دوم، راهکارهای نسل پنجم شبکه تلفن همراه و در بردارنده محورهای راهکارهای شبکه دسترسی رادیویی، راهکارهای لایه انتقال شبکه، راهکارهای لایه هسته شبکه، راهکارهای انتها به انتها، راهکارهای شبکه‌های اختصاصی، راهکارهای شبکه‌های slice-aware با هدف مدیریت ترافیک است.

نهایتا حوزه سوم، راهکارهای ابری و مراکز داده است و محورهایی همچون بهینه‌سازی مصرف انرژی در مراکز داده، پایش هوشمند مراکز داده، تخصیص هوشمند منابع در مراکز داده ابری، امنیت اطلاعات در مراکز داده ابری، کاربردهای صنعتی مراکز داده ابری و سرویس‌های پایه و کاربردی این حوزه را نمایندگی می‌کند.

به طرح‌های برگزیده این جشنواره که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صندوق نوآوری و شکوفایی، سندیکای صنعت مخابرات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار می‌شود، جوایز نقد و غیرنقدی و همچنین امکان سرمایه‌گذاری اعطا می‌شود و طرح‌های منتخب تا سقف ۷۰۰ میلیارد ریال از حمایت‌های مالی برخوردار خواهند شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و ارسال طرح تا ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ به لینک https://challenge.ir/sl/HA۱/ مراجعه کنند.