فراخوان جذب سرمایه برای استارتاپ‌های حوزه «زیست‌فناوری»
فراخوان جذب سرمایه برای استارتاپ‌های حوزه «زیست‌فناوری»
فراخوان رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی با هدف جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌‎ها در حوزه «زیست‌فناوری» از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی منتشر شد.

به گزارش تیکنا و به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق از سال ۱۳۹۸ در راستای مأموریت خود مبنی بر تأمین مالی توسعه فناوری و به ویژه فناوری‌های پیشرفته و اولویت‌دار، در قالب برنامه «هم‌سرمایه‌گذاری» با صندوق‌های پژوهش و فناوری، سرمایه‌گذاری جسورانه در استارت‌آپ ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر را آغاز کرده است. هر دوشنبه استارت‌آپ، یک موضوع یا محور خاص دارد و تلاش می‌شود که هر دوشنبه، تنها استارت‌آپ و طرح‌های همان حوزه معرفی شوند.

در رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپ» تمام کسانی که دارای طرح سرمایه‌پذیر هستند، طرح و مدل کسب و کار خود را به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌کنند و در صورتی که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق پس از ارزیابی و تأیید طرح و مدل کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری جسورانه روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۸۰ درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تأمین می‌کند.

یکی از الزامات اجرای این برنامه، شناسایی استارت‌آپ و طرح‌های سرمایه‌پذیر جذاب و توانمند، و معرفی آن‌ها به عاملان سرمایه‌گذاری صندوق (اعم از صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی) و سایر سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی علاقمند است. از این رو، صندوق نوآوری و شکوفایی رویدادهایی با عنوان «دوشنبه‌های استارت‌آپ» را برگزار می‌کند، که هدف آن، شناسایی استارت‌آپ و طرح‌های سرمایه‌پذیر جذاب و توانمند، و معرفی آن‌ها به سرمایه‌گذاران علاقمند است.

رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپ در حوزه «زیست‌فناوری» به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری بنیاد ملی نخبگان استان البرز، کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز و شتاب‌دهنده دانش‌بنیان سیوان (C1) در محورهای کیت‌های تشخیصی، سلول‌های بنیادی، تجهیزات آزمایشگاهی، داروهای نوترکیب، نانو زیست‌فناوری، مهندسی بازساختی برگزار می‌شود.

تمامی هزینه‌های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تأمین شده و ثبت‌نام برای معرفی استارت‌آپ ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر در این فراخوان برای تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، خلاق، استارت‌آپ یا پژوهشگران، مخترعان و فناوران، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان و محققان دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی کشور آزاد و رایگان است.

تیم‌ها و استارت‌آپ های علاقه‌مند تا روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ فرصت دارند از طریق سایت صندوق نوآوری و شکوفایی (inif.ir) برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کنند. همچنین شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۶۱۲۸۰۶۸ و ۰۹۰۱۷۴۰۷۳۰۶ آماده پاسخگویی با سوالات است.