فراخوان تشکیل پرونده برای هنرمندان متقاضی مسکن در پرند
فراخوان تشکیل پرونده برای هنرمندان متقاضی مسکن در پرند
پوراحمدی گفت: با هدف حمایت از تأمین مسکن هنرمندان در مرحله اول، مقدمات اختصاص مسکن در شهر پرند، برای ۵۷۰ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر واجد شرایط فراهم شده است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر تیکنا، سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اعلام کرد: با هدف حمایت از تأمین مسکن هنرمندان در مرحله اول، مقدمات اختصاص مسکن در شهر پرند، برای ۵۷۰ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر واجد شرایط فراهم شده است.
پوراحمدی با اعلام این خبر اظهارداشت: در خردادماه امسال با دستور ویژه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با پیگیری‌های انجام شده امکان ثبت نام اعضای صندوق اعتباری هنر در طرح نهضت ملی مسکن طی توافق صندوق با وزارت راه و شهرسازی فراهم شد.

وی گفت: براساس فراخوان و اطلاع رسانی‌های انجام شده حدود هشت هزار نفر از اعضای تحت پوشش صندوق هنر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند، پنج هزار نفر از افراد واجد شرایط در سراسر کشور شناخته شدند که از این تعداد بیش از یکهزار و ۷۰۰ نفر را هنرمندان ساکن استان تهران تشکیل می‌دهند.

پوراحمدی افزود: پس از شناسایی هنرمندان واجد شرایط، در مرحله اول، فرآیند تشکیل پرونده برای ۵۷۰ هنرمند متقاضی مسکن هنرمندان ساکن تهران با اولویت افراد متأهل دارای فرزند آغاز شده است و با ارسال پیامک به این گروه از اعضا، اطلاع رسانی لازم نیز صورت گرفته است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بیان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده بین صندوق اعتباری هنر، معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت راه و شهرسازی در یکی از مناسب‌ترین نقاط شهر جدید پرند، قطعه زمینی برای ساخت بخشی از مسکن هنرمندان در نظر گرفته شده است که در روزهای آینده با تکمیل پرونده، نخستین گروه هنرمندان معرفی شده شامل ۵۷۰ نفر از فعالان فرهنگی و هنری دارای فرزند ساکن تهران، کلنگ ساخت مسکن هنرمندان و ایجاد شهر هنر توسط وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی به زمین زده خواهد شد.

پوراحمدی اظهارداشت: با توجه به اینکه براساس ضوابط و مقررات وزارت راه و شهرسازی بخشی از مراحل فرایند تکمیل پرونده در دفاتر اسناد رسمی طی می‌شود با برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده نزدیکترین دفتر اسناد رسمی به محل صندوق اعتباری هنر برای این موضوع در نظر گرفته شده است و با هدف حمایت از اعضای صندوق، هزینه دفترخانه شامل تعهد نامه و ضمانت نامه مجموعاً به مبلغ ۶۱۶ هزار تومان توسط صندوق برای هر نفر پرداخت می‌شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۵۷۰ نفر از اعضایی که پیامک دریافت کردند، مطابق با برنامه زمانی اعلام شده با در دست داشتن مدارک اعلام شده برای تشکیل و تکمیل پرونده خود به صندوق اعتباری هنر مراجعه کنند و به تدریج و بر اساس برنامه زمانبندی برای سایر گروه‌ها و هنرمندان واجد شرایط ثبت نام شده در تهران و سایر استان‌ها پیامک ارسال خواهد شد.