عدم توافق بین چین و آمریکا  بشریت را در خطر نابودی قرار می‌دهد
عدم توافق بین چین و آمریکا  بشریت را در خطر نابودی قرار می‌دهد
وزیر خارجه سابق آمریکا گفت: آمریکا و چین پتانسیل نابودی بشریت را دارند. ما باید بین خود توافق کنیم که سعی کنیم از چنین وضعیتی اجتناب کنیم.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفته که حتی مقامات دو کشور چین و آمریکا هم خودشان می‌دانند در حال حاضر بزرگترین تهدید برای جهان هستند.

به گزارش اکونومیست، کیسینجر در این رابطه گفت: اگر رؤسای جمهور آمریکا و چین ملاقات کنند، رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که بزرگترین خطر برای جهان در حال حاضر ما دو کشور هستیم.

وی در ادامه افزود: به این معنا که ما (آمریکا و چین) پتانسیل نابودی بشریت را داریم. ما باید بین خود توافق کنیم که سعی کنیم از چنین وضعیتی اجتناب کنیم.

وزیر خارجه سابق آمریکا با اشاره به جنگ اوکراین عنوان کرد که این کشور باید به عنوان عضوی از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پذیرفته شود چراکه در حال حاضر این کشور بهترین سلاح‌ها را با کمک اروپا و آمریکا در اختیار دارد، ولی با یک فرد کم تجربه مانند زلنسکی در حال اداره است.

وی در ادامه تصریح کرد که اگر جنگ اوکراین به نفع روسیه به پایان نرسد جهان با یک روسیه و اوکراین ناراضی رو به رو خواهد بود.

انتهای پیام/