طرح بورسیه صنعتی در استان مرکزی اجرا شد
طرح بورسیه صنعتی در استان مرکزی اجرا شد
رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: برای نخستین بار طرح بورسیه صنعتی (به کارگیری دانشجویان مستعد برتر در واحدهای اقتصادی) مصوب بنیاد ملی نخبگان در کنکور ۱۴۰۲ با همکاری این بنیاد و پارک علم و فناوری استان مرکزی در سطح استان اجرا شد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، محمدعلی داستان رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار کرد: برای نخستین بار طرح بورسیه صنعتی (به کارگیری دانشجویان مستعد برتر در واحدهای اقتصادی) مصوب بنیاد ملی نخبگان در کنکور ۱۴۰۲ با همکاری این بنیاد و پارک علم و فناوری استان مرکزی در سطح استان اجرا شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: مجموع ظرفیت پذیرش در این طرح از کنکور سراسری ۱۴۰۲ در استان مرکزی ۲۰ دانشجوست که به رشته‌های زیست‌شناسی گیاهی، مهندسی برق، مکانیک، شیمی، ساخت و تولید، صنایع، مواد و متالوژی و کامپیوتر اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در این راستا بر مبنای اعلام نیاز صنایع مختلف از ۸ رشته تحصیلی فعال در دانشگاه اراک و دانشگاه صنعتی اراک، پذیرش دانشجو مطابق شیوه نامه اجرای آزمایشی توسعه بکارگیری دانشجویان مستعد تحصیلی در واحدهای اقتصادی کشور صورت گرفته است.

داستان اضافه کرد: با همت پارک و تعاملی که با بنیاد ملی نخبگان استان مرکزی ایجاد شده است، از مجموع ۱۱ شرکتی که در این طرح حضور دارند، ۸ شرکت از واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان مرکزی هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی تصریح کرد: شرکت‌های زیست فناوران یاخته گیت سبز، دارینه صنعت صبا، رابو صنعت پیشرو، تکوین آزمایش پارسه، فراز اندیشه فاتک، شرکت بافتینه پارس درسا، سامانه آوران دانش گستر ساعد و سگال پژوهان زمین در این طرح همکاری دارند.