طراحی چت‌‌بات هوشمند ایرانی برای پاسخگویی آنلاین به مشتریان شرکت‌ها
طراحی چت‌‌بات هوشمند ایرانی برای پاسخگویی آنلاین به مشتریان شرکت‌ها
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید یک چت‌‌بات هوشمند شد که با بارگذاری روی وبگاه‌های سازمان‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌ها و با استفاده از کمک هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها، خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته‌ای را به مشتریان این شرکت‌ها ارائه می‌کند.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، شرکت دانش‌بنیان ابرداده‌های شرق پردازش آریا که از سال ۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده بود اکنون توانسته است مراحل تولید چت‌‌بات هوشمند «نورا» را پشت سر گذاشته و آن را وارد بازار کند. این محصول با هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و خانه نوآوری تهران به تولید رسیده و تجاری‌سازی شده است.

میلاد زندی زند مدیرعامل شرکت‌ دانش‌بنیان ابرداده‌های شرق پردازش آریا درباره محصول و فعالیت‌های این شرکت گفت: در آغاز کار بر حوزه اعتبارسنجی مدل کسب و کار متمرکز شدیم. در همین حوزه محصولی با نام چت‌بات پشتیبانی هوشمند «نورا» تولید و وارد بازار کرده‌ایم.

وی افزود: این محصول روی سایت‌ها و وبگاه‌های سازمان‌ها، بنگاه‌های اقتصادی، شرکت‌های بزرگ و دیگر بخش‌ها بارگذاری می‌شود و با کمک هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها می‌تواند به صورت ۲۴ ساعته خدمات پشتیبانی را ارائه دهد.

این فناور همچنین اظهار داشت: با هوشمندسازی کسب و کارهای ایرانی همگام با توسعه جهانی فناوری هوش مصنوعی، دگرگونی‌های شگرفی را در افزایش سرعت، تنوع و گستردگی ارائه خدمات مبتنی بر وب شاهد هستیم. با توجه به این موضوع هدف ما این بود تا با تولید خدمات و محصولات در این حوزه بتوانیم‌ گام‌های موثری در متصل کردن مشتریانمان به خدمات هوشمند از قبیل چت‌بات پشتیبانی، ساختارهای شناسایی عواطف و احساسات متن و همچنین تک‌گذاری هوشمند یکپارچه و تحلیل پردازش به زبان فارسی برداریم.

زندی زند ادامه داد: تمامی خدمات ما از فرآیند مهندسی تا نصب و پشتیبانی توسط طراحان داخل شرکت تولید شده است.

وی افزود: هر کسب‌وکاری که نیاز به خدمات پشتیبانی هوشمند داشته باشد می‌تواند از این محصول استفاده کند. به تازگی توانستیم محصول خود را وارد بازارهای خارجی کنیم. در این زمینه یک شرکت ارمنستانی چت‌بات نورا را خریداری کرده است. این چت‌بات هوشمند به گونه‌ای طراحی شده که بیش از ۲۰ زبان دنیا را پوشش می‌دهد و به همین جهت می‌تواند با استقبال خوبی از سوی کشورهای دیگر مواجه شود.

مهدی صداقت مدیرعامل خانه نوآوری تهران، هم‌سرمایه‌گذار این محصول فناورانه نیز درباره چت‌بات نورا توضیح داد: ما بیش از ۲ سال است که با شرکت دانش‌بنیان ابرداده‌های شرق‌پردازش آریا (روتیک) وارد همکاری شده‌ایم. این شرکت پیش از این در قم فعالیت می‌کرد و پس از ورود به تهران همکاران ما در خانه نوآوری محصول چت‌بات هوشمند و دیگر محصولات این شرکت را بررسی کردند و گزارش‌ها حاکی از توانمندی بالای این شرکت و طراحی فنی خوب بود.

وی افزود: چت‌بات هوشمند نورا اکنون وارد بازار شده و استقبال خوبی نیز از آن شده است. از سوی دیگر این محصول توانسته صادراتی شود و در بازارهای خارجی نیز حضور یابد.

مدیرعامل خانه نوآوری تهران تصریح کرد: ما برای تجاری‌سازی محصول چت‌بات هوشمند نورا با صندوق نوآوری و شکوفایی وارد هم‌سرمایه‌گذاری شدیم و پیش‌بینی می‌کنیم که شرکت شرق‌پردازش آریا تا پنج سال آینده می‌تواند به حدی برسد که بتواند سهام خود را بفروشد.

صداقت یادآور شد: محصولات این شرکت ساخته‌های دانش‌بنیان باکیفیت ایرانی است که به لحاظ فناوری به موقع کار شده و در صورت موفقیت، می‌تواند نیازهای جدید کشور را پوشش دهد.