ضعف بریتانیا برای محافظت از افراد شاغل در برابر نواقص هوش مصنوعی
ضعف بریتانیا برای محافظت از افراد شاغل در برابر نواقص هوش مصنوعی
بررسی‌های کارشناسان حاکی از آن است که دولت انگلیس توان دفاع از شغل افراد مختلف جامعه در برابر نواقص هوش مصنوعی را ندارد.

به گزارش گروه فناوری پیشرفته تیکنا، طبق اعلام گاردین، کمیته‌های منتختب فرهنگ، رسانه و ورزش در خصوص خطرات و ریسک‌های نه تنها علیه شغل افراد بلکه علیه استقلال افراد هشدار داده‌اند.

بعد از ابراز نگرانی‌ها درباره خطرات موجودِ فناوری‌ای که به سرعت در حال رشد است، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، قصد دارد پاییز امسال رهبران دنیا را در لندن برای شرکت در نشستی درباره امنیت هوش مصنوعی جمع کند.

غیر از این، به نظر می‌رسد که دولت ریشی سوناک علاقه زیادی به بررسی تغییرشکل فاحشی که به وسیله فناوری‌های دیجیتالی در زندگی بسیاری از مردم ایجاد شده است ندارد.

یک گزارش جدید درباره فناوری به هم پیوسته که توسط کمیته منتخب فرهنگ، رسانه و ورزش منتشر شد به پتانسیل بالای «انقلاب صنعتی چهارم» برای طیف وسیعی از بخش‌های جامعه اشاره می‌کند.

اما این گزارش در عین حال به ریسک‌های هر یک از کارگران اشاره می‌کند، به گفته این گزارش با ادامه رشد فناوری‌ها شغل این افراد از بین می‌رود یا تحت چنان نظارت و کنترلی قرار می‌گیرند که بعد از مدتی حس خودمختاری و مختار بودن را از دست می‌دهند.

شرکت آمازون با افتخار به این کمیته گفته بود که استفاده از فناوری در مراکز اجرایی‌اش توانسته «بار فیزیکی بر دوش کارمندها را کاهش دهد، زمان راه رفتن را کاهش دهد و کارهای تکراری را حذف کند و افراد را آزاد کند تا بتوانند روی کارهای پیچیده‌تر غیرقابل اجرا توسط اتوماسیون تمرکز کنند.»

با این حال، کارکنان شرکت آمازون اعلام کرده‌اند که ورود مونیتورینگ های­تک به زندگی کاریشان اصلاً خوشایند نبوده است و آن‌ها را از یکنواختی کار رها نکرده است، بلکه فشار شغل‌شان را چندین برابر کرده است.

در حالی که به کمک ربات‌ها اندکی از کار آن‌ها کاسته شده است، اما آن‌ها حس می‌کنند که هر روز باید توانمندی‌های خود را ارتقا دهند تا اجازه ندهند ربات‌ها جانشین‌شان شوند.

و آن تاثیر بالقوه از انبار فراتر می‌رود: از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مولد امروز در طیف وسیعی از زمینه‌ها و حوزه‌ها استفاده می‌شود و فقط به مونتیور کردن و هدایت کارگران محدود نمی‌شود.

و تمام این‌ها زنگ‌های خطر را برای تامین معاشی مردمی که معاش‌شان در معرض خطر است به صدا درآورده است. اما آیا دولت بریتانیا به راستی برنامه‌ای برای مقابله با این بحران عظیم در چنته دارد؟

انتهای پیام/