حرکت به سوی صنعتی‌سازی ایده‌ها و طرح‌های علمی در حوزه کشاورزی هسته‌ای
حرکت به سوی صنعتی‌سازی ایده‌ها و طرح‌های علمی در حوزه کشاورزی هسته‌ای
اسلامی در جریان بازدید از مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته‌ای البرز بیان کرد که صنعت هسته‌ای در حوزه سلامت و امنیت غذایی مسئولیت‌های مهمی را برعهده دارد.

به گزارش گروه فناوری کشاورزی تیکنا، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی با حضور در مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته‌ای البرز ضمن بازدید از پژوهشکده کشاورزی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و بخش‌های مختلف آزمایشگاهی و صنعتی این مرکز بر اهمیت حرکت گسترده و شتابان صنعتی‌سازی تحقیقات و پژوهش‌های علمی در حوزه کشاورزی هسته‌ای تاکید کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خطاب به مسئولان و کارکنان این مجموعه اظهار کرد: حوزه کشاورزی هسته‌ای و تاثیر آن بر زندگی مردم یکی از موضوعات مهم در پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای و نیز مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته‌ای البرز محسوب می‌شود که باید با جدیت و نگرش جدید به سمت صنعتی‌سازی ایده‌ها و طرح‌ها در این حوزه گام برداریم.

معاون رییس‌جمهور در این بازدید سرزده بر لزوم همکاری‌های گسترده با وزارت جهاد کشاورزی در راستای توسعه کاربردهای فناوری هسته‌ای در حوزه کشاورزی تاکید کرد و گفت: صنعت هسته‌ای در حوزه سلامت و امنیت غذایی مسئولیت‌های مهمی را برعهده دارد و در این مسیر نقش پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته‌ای البرز  حائز اهمیت است و این مراکز باید قوی‌تر و با سرعت بیشتری به وظایف خود عمل کنند.

اسلامی تصریح کرد: با تکیه بر برنامه‌هایی با قابلیت اجرایی و عملیاتی می‌توانیم کاربردهای فناوری هسته‌ای در سطح کشور را توسعه دهیم.

در این بازدید رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و رییس پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای نیز ضمن معرفی فعالیت‌های صورت گرفته به طرح برنامه‌ها، موضوعات و مشکلات این مرکز در زمینه‌های تحقیقاتی، پژوهشی، صنعتی و تجاری‌سازی پرداختند.

گفتنی است، در جریان این سفر یک‌روزه، محمد اسلامی و معاونان وی از بخش‌های مختلف مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته‌ای و پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای ازجمله آزمایشگاه‌های تخصصی، واحد پرورش حشرات، واحد تولید رادیو داروهای تشخیصی البرز بازدید کردند