صدای فلسطینی‌ها با عملیات طوفان الاقصی در جهان پیچیده است
صدای فلسطینی‌ها با عملیات طوفان الاقصی در جهان پیچیده است
محمدرضا مردانی در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران گفت: عملیات طوفان الاقصی به صهیونیست‌ها فهماند که زندگی در خاک غصبی مثل زندگی در مسیل رودخانه است.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، محمدرضا مردانی در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران گفت: عملیات طوفان الاقصی به صهیونیست‌ها فهماند که زندگی در خاک غصبی مثل زندگی در مسیل رودخانه است.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای شکست انقلاب اسلامی، عنوان کرد: به رغم صرف بودجه‌های هنگفت و طراحی‌های پیچیده دشمن، امروز مردم بیشتر از هر زمان دیگری از غرب و خوی استعمارگری آن بیزارند.

مردانی افزود: گاهی خود دشمن به ما کمک می‌کند، اینجاست که باید گفت الحمدالله الذی جعلنا أعدائنا من الحمقا. در سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم توجه جدی به جهاد تبیین دشمن توانست چالشهایی ایجاد کند؛ اگرچه برای نظام و مردم هزینه داشت ولی باعث شد نیروهای انقلابی تلنگر بخورند و قوی‌تر وارد عرصه جهاد تبیین و روشنگری شوند و نتیجه‌اش را امسال دیدیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: دشمن با وجود ماه‌ها تلاش و تبلیغات و به میدان‌ آوردن همه‌ی توان خود نتوانست موفق شود.

این استاد دانشگاه با بیان آنکه اساتید بسیجی نه تنها فرماندهان جنگ نرم که داوطلبین و عاشقان جنگ سخت با دشمنان هستند، افزود: این روزها با تقاضاهای بسیاری از اساتید از سراسر کشور برای رفتن به فلسطین روبرو هستیم، اساتید به دنبال راهی برای رفتن به فلسطین هستند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور سپس به پروپاگاندای نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی اشاره کرده و آن را مثل خاکی که واقعیت را با آن پوشانده باشند عنوان کرد و افزود: با عملیات «طوفان الاقصی» عمق آسیب‌پذیری رژیم صهیونیستی بر همگان روشن شد.

مردانی در ادامه برخی از ابعاد طوفان الاقصی را که منجر به تحولات برگشت ناپذیر شد را برشمرده و عنوان کرد: اولین بعد آن در درون سرزمین فلسطین است. طوفان الاقصی، به همه‌ی مردم و گروهای فلسطینی حتی گروهای سازش پذیر نشان داد که جهاد به شرط هوشمندانه بودن، موثر و نتیجه بخش است .

وی افزود: ثانیاً در بعد همسایگان فلسطین، طوفان الاقصی باعث شد مردم و حاکمان منطقه نیز با نگاه دیگری به موضوعات منطقه ای بنگرند. چنانچه شاهد حرکت حجم عظیمی از مردم در کشورهای همسایه بودیم که به سمت مرز با فلسطین حرکت کردند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در ادامه به بیان ابعادی از طوفان الاقصی در جهان اسلام پرداخته و افزود: طوفان الاقصی موجب یادآوری اولویت‌ها و مشترکات بی بدیل کشورهای اسلامی شد. تجمعات عظیم در ایران، یمن، کویت، عراق، اردن، قطر و سایر کشورهای اسلامی و غربی نشان داد که فلسطین پاره‌ی جدا نشدنی پیکره اسلام است. ان شاء‌الله روابط کشورهای اسلامی با محوریت اتحاد علیه رژیم صهیونسیتی تحکیم خواهد یافت و نتیجه خواهد داد.

وی همچنین به بعد جهانی این حرکت اشاره کرده و گفت: دنیا هوش فرماندهان نظامی فلسطینیان را ستود و به توانمندی‌های آنها در تغییر موازنه قدرت ایمان آورد. دنیا دید که چگونه یک ملت محصور در یک باریکه به اسم نوار غزه توانست با یک عملیات آبی-خاکی- هوایی تا عمق رژیم صهیونسیتی نفوذ کند.

مردانی افزود: دنیا فهمید که فلسطینان از حق خود کوتاه نمی‌آیند و مبارزین مسلمان بر خلاف رژیم صهیونیستی، به زنان و کودکانی که خانه‌های فلسطینی ها را غصب کرده‌اند از روی رأفت اسلامی رحم می‌کنند. در حالیکه رژیم صهیونیستی روزانه دهها کودک فلسطینی را شهید می‌کند. مردم دنیا این را می‌بینند. صدای فلسطینی ها با عملیات «طوفان الاقصی» در جهان پیچیده است.

وی مهمترین بُعد را زلزله‌ی ناشی از این طوفان درون مرزهای خودساخته رژیم صهیونسیتی دانسته و افزود: تصاویر هجوم صهیونیست‌ها به فرودگاه‌ها برای ترک سرزمین‌های اشغالی نشان داد که چقدر این عملیات در تحقق اهداف خود موفق بوده است. بسیاری از صهیونیست‌ها با صدای گلوله‌ها و راکت‌ها از خواب غفلت بیدار شدند و تازه فهمیدند خاک غصبی، محل امنی برای زندگی نیست.عملیات طوفان الاقصی به صهیونیست‌ها فهماند که زندگی در خاک غصبی مثل زندگی در مسیل رودخانه است.

انتهای پیام/