شماره ۳ رقمی شماره امدادی چه خواهد بود؟
شماره ۳ رقمی شماره امدادی چه خواهد بود؟
رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص انتخاب شماره امدادی واحد در کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، اخیراً رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، از اجرای طرح ادغام شماره‌های امدادی در سال جاری خبر داده بود.

بر اساس این طرح، ۴ شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر، ۱۱۵ اورژانس، ۱۲۳ اورژانس اجتماعی و ۱۲۵ آتش‌نشانی با یکدیگر ادغام خواهند شد.

جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور، در گفتگویی گفت: ادغام شماره‌های امدادی به نفع مردم است و سرعت خدمت رسانی را بالا می‌برد.

وی با عنوان این مطلب که تنوع و تعدد شماره‌های امدادی باعث اذیت مردم می‌شود، افزود: در بعضی مأموریت‌ها، لازم است تیم‌های امدادی همزمان اعزام بشوند و از همین رو، اولویت‌ها در اعزام تیم‌ها باید مشخص شود تا خدمات رسانی نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد.

میعادفر ادامه داد: به طور مثال، در حادثه تصادف، اورژانس و پلیس حاضر می‌شوند. اما، لازم است که یکی از آنها، زودتر به محل حادثه برسد. همچنین، در حادثه آتش سوزی، علاوه بر اورژانس؛ نیروهای آتش نشان هم حاضر هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: مدیریت شماره‌های امدادی، باعث سرعت عمل و اثرگذاری بهتر مأموریت‌ها خواهد شد.

وی افزود: این قبیل کارها در همه دنیا اتفاق افتاده و ایده خوبی است که باعث سرعت عمل در امدادرسانی می‌شود.

میعادفر ادامه داد: سال گذشته سازمان مدیریت بحران شهر تهران این موضوع را مطرح کرد و قرار شد به صورت پایلوت اجرا شود.

وی با عنوان این مطلب که طرح ادغام شماره‌های امدادی شامل پلیس ۱۱۰ نمی‌شود، گفت: در این طرح، ۴ شماره امدادی، یک دیسپیج مشترک خواهند داشت اما با یکدیگر ادغام نمی‌شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور، در پاسخ به این سوال که کدام یک از ۴ شماره تلفن امدادی به عنوان شماره مشترک انتخاب خواهد شد، افزود: بعد از پلیس ۱۱۰، بیشترین تماس‌ها با شماره ۱۱۵ است؛ اما انتخاب شماره ۳ رقمی مشترک در جلسه تصمیم گیری خواهد شد. شاید هم شماره‌ای خارج از شماره‌های فعلی ۳ رقمی تعیین شود.

انتهای پیام/