شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا و شتابدهنده تریگ‌آپ تفاهم‌نامه امضا کردند
شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا و شتابدهنده تریگ‌آپ تفاهم‌نامه امضا کردند
شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا و شتابدهنده تریگ‌آپ به منظور شتابدهی و تسهیل فرایند توسعه استارت‌آپ‌ها در مناطق محروم تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش خبرنگار زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، یاسر خانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا و شتابدهنده تریگ آپ که بعد از ظهر امروز در ساختمان بنیاد مستضعفان برگزار شد، اظهار کرد: شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا به عنوان شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند.

وی افزود: فعالیت‌های این شرکت بر محور دو راهبر اساسی کامل کردن زنجیره تولید و محرومیت‌زدایی استوار است. در همین راستا شرکت‌هایی که بتوانند باعث محرومیت‌زدایی در سراسر کشور شوند را شناسایی و بستر لازم برای توسعه فعالیت‌هایشان را مهیا می‌کنیم. شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا پذیرای شرکت‌ها و تیم‌ها خلاق و فناور است.

مدیرعامل شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا بیان کرد: تا کنون منابع و تسهیلات لازم را در اختیار ۹ شرکت قرار داده‌ایم و ۵ قرارداد در دست امضا داریم و طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال جاری تعداد شرکت‌هایی که شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است به ۱۰ می‌رسد.

خانی ادامه داد: همکاری شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا و شتابدهنده تریگ‌آپ باعث می‌شود خلا شتابدهی در مناطق محروم و دور از مرکز رفع شود و استارت‌آپ‌ها با سرعت بیشتری مراحل رشد خود را طی کنند.

در ادامه این مراسم محمد صادق سبحانی، مدیرعامل شتابدهنده تریگ‌آپ گفت: این شرکت فعالیت خود را از سال ۹۴ در حوزه آی‌تی آغاز کرد ولی در حال حاضر صرفا شتابدهنده تخصصی نیستم و استارت‌آپ‌ها در تمامی حوزه‌ها شتابدهی می‌کنیم.

وی افزود: تا کنون بیش از ۶۰ قرارداد شتابدهی داشتیم. تریگ‌آپ شتابدهنده شرکت شناسا است که خود این مجموعه صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر بانک پاسارگاد محسوب می‌شود.

مدیرعامل شتابدهنده تریگ‌آپ عنوان کرد: تریگ‌آپ به طور مشخص در فضای نوآوری‌سازی برای حل مسائل کشور با سازمان‌ها همکاری می‌کند. این آمادگی در تریگ‌آپ وجود دارد که طرح‌های مورد نیاز صنایع را شتابدهی کند.

سبحانی ادامه داد: بستر شتابدهی آنلاین تریگ‌آپ با عنوان «تریگ گیت» از سال گذشته راه‌اندازی شده است تا فرایند شتابدهی استارتاپ‌ها و شرکت‌ها در شهرستان‌ها تسهیل شود. از طریق این بستر هر استارت‌آپ راهبر اختصاصی خود را دارد و خدمات آموزشی به‌روز را دریافت می‌کند. در همین زمینه با ۱۲ مرکز نوآوری و صندوق پژوهش و نوآوری در سراسر کشور همکاری می‌کنیم.

انتهای پیام/