شرایط اشتغال و جذب نخبگان امسال تسهیل می‌شود
شرایط اشتغال و جذب نخبگان امسال تسهیل می‌شود

به‌گزارش تیکنا، محمدعلی زلفی گل با اشاره به یک خبر خوب در حوزه آموزش عالی برای سال جدید گفت: یک خبر خوب در حوزه آموزش عالی برای سال جدید این است که آئین نامه جذب نخبگان در هیأت دولت تصویب شد. وزیر علوم افزود: در آئین نامه مذکور اعضای بنیاد ملی نخبگان برای جذب دانشجویان المپیادی و رتبه‌های برتر، درحقیقت امتیازاتی را در زمینه […]

به‌گزارش تیکنا، محمدعلی زلفی گل با اشاره به یک خبر خوب در حوزه آموزش عالی برای سال جدید گفت: یک خبر خوب در حوزه آموزش عالی برای سال جدید این است که آئین نامه جذب نخبگان در هیأت دولت تصویب شد.

وزیر علوم افزود: در آئین نامه مذکور اعضای بنیاد ملی نخبگان برای جذب دانشجویان المپیادی و رتبه‌های برتر، درحقیقت امتیازاتی را در زمینه تحصیل و اشتغال آنها پیش بینی کرده اند تا شرایط آن تسهیل شود.

وی افزود: ما نیز می‌توانیم نخبگان را برای تحصیل در دانشگاه‌ها حمایت و شرایط جذب آنها را تسهیل کرده و به آنها کمک کنیم.

به گزارش مهر، آئین‌نامه جامع حمایت از نخبگان ایرانی اواخر سال گذشته توسط هیأت دولت تصویب شد، براساس این آئین نامه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت موظف شدند، سالانه معادل ۲۰ درصد از ظرفیت جذب اعضای هیئت علمی خود در دانشگاه را به نخبگان اختصاص دهند.

براساس این آئین‌نامه و به منظور حمایت از پژوهش‌های نخبگان و ارتقای عملکرد و تأثیرگذاری آنها، پژوهانه استفاده از خدمات شبکه آزمایشگاهی به نخبگان اعطا می‌شود.

همچنین وزارتخانه‌های علوم و بهداشت موظف هستند با همکاری بنیاد ملی نخبگان و در چارچوب مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، زمینه پذیرش رتبه‌های برتر کنکور سراسری و المپیادهای دانش‌آموزی را تا مقطع تحصیلی دکتری در رشته‌های گروه علوم پایه و علوم انسانی و همچنین اعطای بورس عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها را برای این نخبگان فراهم کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام/