شبکه برق کشور با وجود برف سنگین پایدار است
شبکه برق کشور با وجود برف سنگین پایدار است
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: شبکه برق با وجود بارش سنگین برف در برخی مناطق پایدار است.

به‌ گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گویی با تاکید بر اینکه شرایط شبکه به صورت لحظه ای رصد می شود خاطرنشان کرد: دستور لازم به همه شرکت ها در استان هایی که با شرایط جوی ناپایدار مواجه هستند ارسال شده است.

وی با اشاره به بارش های خوبی که در مناطق شمال غرب، غرب و شمال کشور اتفاق افتاده است ، از آمادگی اکیپ های عملیاتی خبر داد و گفت: تاکنون هیچ گزارشی از بروز مشکل در شبکه مخابره نشده است و هماهنگی لازم میان گروه ها و شرکت های استانی ایجاد شده است.

رجبی مشهدی در عین حال خاطرنشان کرد: هموطنان می توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در شبکه برق موارد را از طریق تلفن ۱۲۱ در سراسر کشور یا اپلیکیشن برق من به همکاران ما گزارش دهند.

مدیرعامل توانیر با اشاره به ورود سامانه‌ جدید سرما به کشور و افزایش مصرف گاز و برق و اختلالاتی که ممکن است در سوخت رسانی به نیروگاه ها رخ دهد از هموطنان درخواست کرد انرژی برق و گاز را بهینه مصرف کنند.

عدم استفاده از بخاری برقی، تنظیم دمای وسایل گرمایشی منزل بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد و عایق بندی درب وپنجره های منازل از جمله توصیه های سخنگوی صنعت برق به هموطنان برای کمک به تامین برق و گاز پایدار است.