سمعک دیجیتال هوشمند به همت فناوران ایرانی تولید شد
سمعک دیجیتال هوشمند به همت فناوران ایرانی تولید شد
فناوران ایرانی موفق به تولید سمعک دیجیتال هوشمند شدند. این دستاورد از خروج ارز و وابستگی به خارج از کشور جلوگیری می‌کند.

به گزارش گروه فناوری پزشکی تیکنا، فناوران ایرانی موفق به تولید سمعک دیجیتال هوشمند شدند. این دستاورد از خروج ارز و وابستگی به خارج از کشور جلوگیری می‌کند.

شرکت فن‌آذرخش که در سال ۱۳۶۵ با هدف حمایت از افراد دارای مشکلات شنوایی تاسیس شد، در حال حاضر در زمینه تولید سمعک‌های آنالوگ و دیجیتال فعالیت می کند.

اکبر مکی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درمورد تولید سمعک هوشمند تولیدی این شرکت با نام تجاری پارس تک گفت: فناوری ساخت سمعک برای کم‌شنوایان فقط در اختیار چند کشور اروپایی و آمریکای شمالی است و واردات سمعک و تجهیزات شنوایی برای کشور بسیار ارزبر بوده و واردات این کالا مشمول ارز حمایتی است.

وی با بیان اینکه تولید سمعک در ایران با استقبال و بازخورد فوق العاده کادر درمان، کاربران سمعک و مسئولین اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی روبرو شد، افزود: با توجه به اینکه سخت افزار و نرم افزار سمعک به طور کامل توسط مهندسان مجرب و متخصص ایرانی ساخته شده است، خودکفایی در این حوزه می‌تواند از خروج ارز و وابستگی به خارج جلوگیری کند.

این فناور، صدای واضح و بسیار شفاف، قالب‌گیری و ساخت سمعک متناسب با آناتومی مجرای گوش، ظرافت و نامرئی بودن، مجهز بودن به هشت کانال پردازشی و مدارات کاهنده پارازیت و امکان درمان وزوز گوش را از ویژگی های سمعک دیجیتال ایرانی عنوان کرد و یادآور شد: این سمعک برای افرادی که می‌خواهند سمعک را پنهان و با حداقل دید در مجرای گوش خود قرار دهندکاملا مناسب است.

مکی ادامه داد: علاوه بر دستیابی به توانمندی منحصر به فرد تولید سمعک در کشور، امکان ارائه خدمات پس از فروش طولانی مدت تر و کاهش قیمت سمعک، دستاورد بسیار سودمندی برای کم شنوایان ایران است.

گفتنی است، سمعک دیجیتال هوشمند با حضور جمعی از اساتید رشته شنوایی شناسی دانشگاه های مختلف علوم پزشکی کشور، متخصصان ادیولوژی و مسئولان وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی ۲۵ دی ماه در دومین نمایشگاه محصولات دانش بنیان حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی رونمایی شد.