سایت اورژانس بیمارستان‌های آمریکا مختل شد
سایت اورژانس بیمارستان‌های آمریکا مختل شد
هکرها با حمله به سایت چند مرکز اورژانس و بیمارستان در آمریکا ارائه خدمات به بیماران در این سایت‌ها را مختل کردند.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، دیروز بیمارستان ها و کلینیک های چند ایالت آمریکا فرایند وقت گیر بازیابی از یک حمله سایبری را آغاز کردند که سیستم های رایانشی آنها را مختل کرده بود. در نتیجه حمله مذکور بخش های اورژانس تعطیل شدند و آمبولانس های مراجعه کننده به این بخش ها به بیمارستان های دیگر فرستاده شدند.

بسیاری از خدمات بهداشتی اولیه در واحدهایی تحت نظارت «Prospect Medical Holdings» تا اواخر دیروز بسته بودند زیرا کارشناسان امنیت سایبری مشغول بررسی نشت اطلاعات، گستره آن و همچنین حل کردن آن بودند.

جان ریگی از انجمن ملی مشاوره بیمارستان های آمریکا برای امنیت سایبری و خطر اعلام کرد فرایند بازیابی سیستم ها ممکن است چند هفته طول بکشد و در این میان بیمارستان ها باید به سیستم های کاغذی رجوع کنند و نیروی انسانی نیز باید فعالیت هایی مانند رصد تجهیزات و رصد سوابق بین بخش ها را انجام دهد.

ریگی در این باره گفت: این حملات جرائمی هستند که تهدیدی برای انسان به شمار می آیند و نه تنها ایمنی بیماران بستری در بیمارستان بلکه امنیت کل جامعه را تهدید می کنند که باید به خدمات اورژانسی دسترسی داشته باشند.

جدیدترین حمله سایبری روز پنجشنبه به وقت آمریکا در یکی از بیمارستان های Prospect Medical Holdings در کالیفرنیا آغاز شد. این هلدینگ بیمارستان ها و کلینیک های دیگری در این ایالت، تگزاس، کانکتیکت، رودآیلند و پنسیلوانیا نیز دارد.

حمله سایبری مذکور سبب شدبخش های اورژانس در بیمارستان منچستر مموریال و راک ویل جنرال ایالت کانکتیکت تعطیل شوند.

این شرکت در یک بیانیه روز جمعه اعلام کرد: ما پس از مطلع شدن از این حمله، سیستم هایمان را آفلاین کردیم تا از آنها محافظت کنیم. در مرحله بعد با کمک متخصصان امنیت سایبری مستقل تحقیقاتی آغاز شد. در حالیکه تحقیقات ادامه دارد، ما روی نیاز بیمارانمان به فعالیت مداوم تمرکز کرده ایم تا عملیات در اسرع وقت به حالت نرمال بازگردد.

انتهای پیام/