سه سامانه تجزیه هوشمند انواع مرسولات پستی افتتاح شد
سه سامانه تجزیه هوشمند انواع مرسولات پستی افتتاح شد
سه سامانه تجزیه هوشمند و سیستم‌های سورتینگ هوشمند پردازش مرسولات پستی امروز صبح با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، در تداوم مسیر هوشمندسازی فرایندهای پستی و همسو شدن با تحولات فناورانه و تجهیز بخش دیگری از عملیات پردازش و رهسپاری مرسولات در مرکز اصلی تجزیه و مبادلات کشور به ابزارها و تکنولوژی‌های نوین، مراسم افتتاح ۳ سامانه تجزیه هوشمند، برای انواع مرسولات پستی و آئین رونمایی از سیستم‌های سورتینگ هوشمند پردازش مرسولات پستی امروز صبح با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به طور میانگین روزانه و در ۳ شیفت صبح، عصر و شب بالغ بر ۴۲۰ هزار انواع مرسولات به صورت دستی و مکانیزه در مرکز تجزیه و مبادلات لشگر پردازش می‌شود که با افتتاح این سیستم‌ها، حداقل ظرفیت تجزیه هوشمند ۲۲ هزار مرسوله در ساعت امکان پذیر می‌شود و در آینده نزدیک به ظرفیت ۴۰ هزار تجزیه مکانیزه در ساعت خواهد رسید.

سیستم‌های هوشمند سورتینگ برای تجزیه انواع مرسولات شامل پاکت، بسته‌های کوچک و جوف طراحی شده‌اند و به دلیل فناوری‌های بکار رفته در آنها با یکبار اسکن، فرآیند ثبت ورود مرسوله انجام و و امکان تجزیه مرسولات تا بیش از ۱۵۰ مقصد درج شده بر روی بارکد را ایجاد می‌کند.

از مزایای این سیستم‌ها می‌توان به اشغال مساحت کمتر، افزایش سرعت سیر مرسولات، کاهش بی‌ترتیبی‌های پستی و افزایش کیفیت خدمات، اسکن ورود و خروج تمامی مرسولات و ایجاد امکان رصد لحظه‌ای سیر مرسولات، کاهش هزینه (منابع انسانی، تجهیزات اداری و ملزومات مصرفی)، عدم نیاز به کاربر بواسطه اتومایز شدن اطلاعات، کاهش مدت سیر مرسولات، کنترل و نظارت سیستمی و کاهش وابستگی به نیروی انسانی اشاره کرد.

گفتنی است؛ طراحی و تولید این سیستم‌ها توسط سه شرکت دانش‌بنیان و با توان داخلی و بر اساس جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا صورت گرفته است.