سال تحصیلی جدید؛ سالی سرشار از امید و امنیت
سال تحصیلی جدید؛ سالی سرشار از امید و امنیت
سردار منتظر المهدی نوشت: به همه فرهنگیان عزیز کشور و شهروندان گرامی اطمینان می دهیم که سال تحصیلی پیش رو سالی سرشار از امنیت و آرامش خواهد بود و فراگیران عزیز با فراغ بال و در محیط و فضایی مملو از آرامش به فراگیری علم و دانش و تعالیِ روح و ذهن خویش خواهند پرداخت.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سردار سعید منتظرالمهدی معاون فرهنگی اجتماعی فراجا به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در یادداشتی نوشت:  اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ انتظامی کشور، آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به جمعیت چند میلیونیِ علم و فرهنگ ، اعم از معلمان و فرهنگیان گرانمایه، دانش آموزان عزیز ،اساتید گرانقدر و دانشجویان معرفت جو، صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم و در این مجال فرصت را غنیمت می شمارم تا در آغاز بهار تعلیم و تربیت ، نکاتی چند را محضر جامعه بزرگ فرهنگی کشورمان یادآور شوم.

ما به عنوانِ پلیس کشور قدردان معلمان و دیگر فرهنگیان فرهیخته هستیم چرا که آنان، نه تنها برای افزایش دانش و آگاهی خیل عظیم فراگیران و ارتقای تراز علمی کشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند بلکه برای پرورش نسلی برخوردار از مشی و منش سالم و دارای شخصیت پویا و بالنده و سرشار از ایمان و معنویت و حس میهن دوستی و مسئولیت پذیریِ اجتماعی ، اهتمام تام می ورزند.

مطمئنا نونهالان و جوانانی که امروزه توسط معلمان فرزانه و اساتید فرهیخته تربیت می شوند، در آینده می توانند موجب رشد و توسعه و اعتلای شگرف و همه جانبه کشورمان شوند و آینده علمی کشور را تضمین نمایند.

بی تردید همه معلمان و اساتید بر این واقعیت واقفند که اولا: « احساسِ امنیتِ روانیِ » دانش آموزان و دانشجویان سهم سترگی در یادگیری ، دانش اندوزی و سلامت ذهنی ، خُلقی ، اجتماعی و حتی جسمانی آنان دارد .ثانیا : این احساس دلپذیر و خرسند ساز بیش از هر چیز متاثر از حرف ، سخن و ایده و اندیشه ای است که بر زبان و قلم تعلیم دهندگان جاری می شود. از همین روی انتظار می رود همه ما آنگونه سخن بگوییم ‌و آنسان بنگاریم که ذهن و ضمیر متعلمان خویش را سرشار از آرامش و امنیت و امید و شادابی سازیم و آنان را از آینده روشن و افتخار آمیز کشور مطمئن سازیم.

ثالثا، ما بر این واقعیت اذعان داریم که یادگیری دقیق و کامل تنها در محیط امن و عاری از عوامل مُخل نظم و امنیت رخ می دهد. به همین سبب پلیس در سرتاسرِ کشور تمام توان و تلاش خویش را بکار می بندد تا محیط را مهیای اینگونه یادگیری و آموزش بسازد و عوامل برهم زننده نظم و امنیت را در جای جای کشور از میان براند. شکی نیست که تحقق کامل این هدف مستلزم همراهی و همگامی همه فرهنگیان کشور و البته اولیای گرامی دانش آموزان و دانشجویان عزیز است( سامانه های ارتباطی ما در سراسر کشور نیز به بهترین شکل ممکن زمینه و بستر این همراهی و همکاری را مهیا می نمایند)

رابعا و از هم اکنون، به همه فرهنگیان عزیز کشور و شهروندان گرامی اطمینان می دهیم که سال تحصیلی پیش رو سالی سرشار از امنیت و آرامش خواهد بود و فراگیران عزیز با فراغ بال و در محیط و فضایی مملو از آرامش به فراگیری علم و دانش و تعالیِ روح و ذهن خویش خواهند پرداخت.

ما همانگونه که همواره تاکید کرده ایم حافظ امنیت آنان و جامعه خویش هستیم و در تحقق این هدفِ استراتژیک به فضل وکرم الهی از هیچ تلاشی فر‌وگذار نخواهیم کرد.