سازمان‌های مدعی حقوق بشر کارایی خود را از دست داده‌اند
سازمان‌های مدعی حقوق بشر کارایی خود را از دست داده‌اند
رییس‌جمهور کشورمان در دیدار با رییس‌جمهور روسیه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: باید هر چه سریع‌تر جلوی بمباران غزه گرفته شود.

به گزارش گروه سیاسی تیکنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان که به روسیه سفر کرده است، با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس‌جمهور کشورمان در این دیدار با بیان اینکه در راستای سیاست همسایگی مذاکرات ما حتماً می‌تواند توسعه پیدا کند، گفت: ایران و روسیه همکاری خوبی در حوزه انرژی، کشاورزی و کار دانش بنیان دارند و گام‌های بهتری می‌تواند در جهت منافع دو کشور و دولت برداشته شود.

وی تاکید کرد: آنچه امروز بشریت را رنج می‌دهد، یکجانبه‌گرایی و نظام ناعادلانه جهانی است و جلوه آن را می‌توان در غزه مشاهده کرد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آنچه در فلسطین صورت می‌گیرد، نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت است و باعث تأسف است که بیش از ۵ هزار کودک به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: جنایت رژیم صهیونیستی در غزه مورد حمایت آمریکا و کشورهای غربی است و تأسف بار است که سازمان‌های بین‌المللی و تشکل‌های مدعی حقوق بشر کارایی خود را از دست داده‌اند

رئیسی با بیان اینکه فلسطین از محورهای مورد مذاکره بین ایران و روسیه است، اظهار کرد: غزه سرزمینی است که در هر ده دقیقه یک کودک در آن به شهادت می‌رسد، لذا ضرورت دارد هرچه سریع‌تر جلوی این بمباران‌ها گرفته شود و باید در این رابطه راه حل سریع و فوری دنبال شود.

در ادامه، رئیس‌جمهور روسیه گفت: مهم می‌دانیم که در مورد مسائل منطقه‌ای به ویژه فلسطین با یکدیگر گفت‌وگو کنیم.

وی ادامه داد: بر طبق برنامه، امضای موافقتنامه ایجاد تجارت آزاد با جمهوری اسلامی ایران با هیأت اقتصادی اوراسیا در برنامه روسیه است.

پوتین گفت: وقتی بر حریم هوایی ایران پرواز می‌کردم می‌خواستم برای دیدار با شما فرود بیایم، اما به من خبر دادند که جنابعالی تمایل دارید به روسیه سفر کنید.

رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد:  حتما روابط دو کشور به خوبی توسعه می‌یابد. موجب امتنان خواهد بود که بهترین سلام‌ها را خدمت رهبر انقلاب اسلامی ایران برسانید، چون ایشان از روابط ما حمایت می‌کنند