زنگ مجلس در مدارس کشور کوک می‌شود
زنگ مجلس در مدارس کشور کوک می‌شود
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: زنگ مجلس روز هشتم اسفندماه در مدارس سراسر کشور کوک می‌شود.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، حجت الاسلام محمدحسین پورثانی با اشاره به برنامه های این معاونت در راستای حضور حداکثری در انتخابات امسال اظهار کرد: طرح زنگ مجلس با تمرکز بر کنشگری همکاران فرهنگی و حضور دغدغه مندانه در کلاس های درس به صورت متمرکز روز سه شنبه هشتم اسفند در تمامی مدارس سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: براساس اجرای این طرح، در تمامی کلاس‌های درس، معلمان برای دقایقی در خصوص جایگاه و اهمیت مشارکت در انتخابات، مقایسه انتخابات قبل و بعد از انقلاب، تاثیر رای یکایک آحاد جامعه در انتخابات، دلایل سرمایه گذاری رسانه های بیگانه برای کاهش مشارکت مردم در پای صندوق های رای و مثال های عینی از اقدامات مثبت مجلس برای دانش آموزان توضیحاتی خواهند داد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای غنی تر شدن این زنگ بسته محتوایی توسط معاونت تهیه شده و در کانال‌های معاونت پرورشی در برنامه کاربردی شاد منتشر شده است.

گفتنی است، امسال ۴۸۷۰۰۰ رای اولی در انتخابات شرکت موثر خواهند داشت و در کنار برنامه زنگ مجلس، طرح هایی از قبیل پویش نشان آزادی، جشن رأی اولی‌ها یا جشن تکلیف سیاسی، روایت همدلی، شوق حضور نیز در معاونت پرورشی و فرهنگی با محوریت انتخابات ۱۴۰۲ در حال اجرا است.

ایرنا