رکورد نرخ بیکاری در کانادا شکست
رکورد نرخ بیکاری در کانادا شکست
بررسی‌های بین‌المللی حاکی از آن است که رکورد نرخ بیکاری در کانادا طی 9 ماهه گذشته شکسته است.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، نرخ بیکاری کانادا در ماه مه به ۵.۲ درصد افزایش یافت که نشان دهنده افزایش ۰.۲ درصدی نسبت به ماه قبل است. طبق گزارش سازمان آمار کانادا، این اولین افزایش در ۹ ماه گذشته محسوب می‌شود.

نرخ بیکاری این کشور برای پنج ماه متوالی بدون تغییر در پنج درصد باقی ماند و در ماه مه اولین افزایش از آگوست ۲۰۲۲ به ثبت رسید. رقم بیکاری بالاتر از انتظار بازار ۵.۱ درصد است.

اداره آمار کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اشتغال کلی در ماه مه تقریبا بدون تغییر بوده و تنها ۱۷ هزار نفر یا ۰.۱ درصد کاهش داشته است. این رقم همچنین بر خلاف تخمین‌های بازار مبنی بر افزایش ۲۳ هزار نفری بود، پس از اینکه آمریکای شمالی در ماه آوریل ۴۱ هزار شغل ایجاد کرد.

این سازمان افزود: «رشد اشتغال در ماه‌های اخیر تعدیل شده و افزایش ماهانه از فوریه تا آوریل به‌طور متوسط ۳۳هزار نفر بوده است که به دنبال افزایش اشتغال قوی در مجموع ۳۲۶هزار نفر از سپتامبر ۲۰۲۲ تا ژانویه ۲۰۲۳ بود».

نرخ مشارکت که نسبت جمعیت شاغل است، در ماه مه با ۰.۱ درصد کاهش به ۶۵.۵ درصد رسید و میانگین دستمزد ساعتی به‌طور سالانه ۵.۱ درصد در ماه مه افزایش یافته است.

انتهای پیام/