رویداد «هوشمندسازی صنایع و دستگاه‌های اجرایی کشور» برگزار می‌شود
رویداد «هوشمندسازی صنایع و دستگاه‌های اجرایی کشور» برگزار می‌شود
رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ICT گفت: در راستای توسعه فناوری‌های نوین رویدادی تحت عنوان «هوشمندسازی صنایع و دستگاه‌های اجرایی کشور در برنامه هفتم توسعه» برگزار می شود.

به گزارش تیکنا و به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در راستای توسعه فناوری‌های نوین و به‌کارگیری هوش مصنوعی در صنایع و دستگاه‌های اجرایی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رویدادی تحت عنوان “هوشمندسازی صنایع و دستگاه‌های اجرایی کشور در برنامه هفتم توسعه” را برگزار می‌کند. این رویداد که در تاریخ دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد، به بررسی و تحلیل فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی هوشمندسازی در ایران می‌پردازد و تجربیات و راهکارهای موفق ملی و بین‌المللی را به اشتراک می‌گذارد.

احسان آریانیان، رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ICT در این خصوص اظهار داشت: این رویداد فرصتی استثنایی برای تبادل دانش و تجربه بین متخصصان و سیاست‌گذاران است. ما امیدواریم که با برگزاری این رویداد، بتوانیم گامی مهم در جهت هوشمندسازی صنایع و دستگاه‌های اجرایی کشور برداریم و برنامه‌های حمایتی دولت به ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به بهترین شکل ممکن در این حوزه به اجرا درآوریم.

وی در پایان گفت: این رویداد شامل سخنرانی‌ها و نشست‌های تخصصی با حضور متخصصان برجسته در حوزه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی خواهد بود و به بحث و تبادل نظر در مورد برنامه هفتم توسعه، هوشمندسازی صنایع و هوشمندسازی دستگاه‌های اجرایی خواهد پرداخت. همچنین، برنامه‌های حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا زمینه‌های لازم برای پیشرفت و توسعه هوشمندسازی در کشور فراهم آید.