رویداد «اینوتکس کاپ» در اینوتکس ۲۰۲۳ برگزار می‌شود
رویداد «اینوتکس کاپ» در اینوتکس ۲۰۲۳ برگزار می‌شود

به گزارش گروه زیست‌بوم نوآوری و فناوری تیکنا از ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری «اینوتکس ۲۰۲۳» امسال میزبان برگزاری پنجمین دوره رویداد دانش آموزی اینوتکسی کاپ در پارک فناوری پردیس خواهد بود. اینوتکسیکاپ یک رویداد برای فعالان آموزشی، مربیان و دانش‌آموزان است. قرار است در این رویداد، موقعیت‌هایی […]

به گزارش گروه زیست‌بوم نوآوری و فناوری تیکنا از ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری «اینوتکس ۲۰۲۳» امسال میزبان برگزاری پنجمین دوره رویداد دانش آموزی اینوتکسی کاپ در پارک فناوری پردیس خواهد بود.

اینوتکسیکاپ یک رویداد برای فعالان آموزشی، مربیان و دانش‌آموزان است. قرار است در این رویداد، موقعیت‌هایی برای کشف استعداد، مهارت‌افزایی، دیده شدن، تجاری‌سازی، توسعه روابط کاری، حذف واسطه‌ها، مسابقه، فستیوال و کلی کارهای جذاب صورت گیرد.

یکی از اهداف برگزاری رویداد اینوتکسی کاپ نگـاه نـوآورانه، آینده نگارانه و عدم غفلت از نیازهاى روز جامعه درعرصه ها و سطوح مختلف از آموزش و پژوهش می باشد. رویداد INOTEXICUP فرصتی است که کودکان و نوجوانان با قرار گرفتن در موقعیت‌های عملی، چالش‌های مختلف و مواجه با مسائل گوناگون، دست به اقدام آگاهانه بزنند.

در این رویداد با طراحی بخش‌های مختلف سعی می‌شود استعدادیابی کودکان و نوجوانان از حالت تستی و چهارگزینه‌ای بصورت عملی و در ابعاد مختلف جسمی-حرکتی، شناختی-فکری، روحی-روانی، هیجانی-عاطفی، ارتباطی-اجتماعی صورت گیرد و کمک شود افراد با حضور در این رویداد، خود را شناخته و مسیر خوبی را برای خود و جامعه خود انتخاب کنند.

جشنواره ایده تا بازار یکی از بخش های این رویداد است. در این جشنواره تیم‌های دانش‌آموزی، معلمان و استارت‌آپ‌ها جهت حمایت ازفرهنگ کارآفرینى و پشتیبانى از ایده‌هاى نوآورانه، ابداعات و اختراعات و همچنین معرفی خدمات و محصولات فناوری‌ و نوآوری‌های آموزشی حضور دارند.

در این بخش از مدیران مراکز آموزشی، سرمایه‌گذاران و شتابدهنده‌ها دعوت شده است تا ضمن معرفی و بازدید زمینه توسعه و جذب سرمایه برای تیم‌ها فراهم شود. این بخش فرصتی برای افراد علاقمند به کارآفرینی است.

یکی از بخش‌های دیگر این رویداد بزرگ به نمایش درآوردن دست سازه‌ها، ایده و محصولات معلمان و دانش‌آموزان است. فضایی طراحی شده که معلمان و دانش‌آموزان بتوانند نمونه اولیه محصول خود را ارئه دهند و بعد از ارزیابی در راستای تجاری سازی محصول به بازار فروش وصل کنیم، پروتوتایپ و نمایشگاه برای بهتر دیده شدن دانش آموزان است.

این بخش فرصتی برای کارآفرینان و افراد علاقمند به کارآفرینی است.افراد علاقه مند، پرانگیزه و با ایده هاى مرتبط با حوزه هاى موضوعى هر فراخوان، مى توانند متقاضى ورود به این رویدادها باشند و در یک برنامه ى فشرده به شرح ایده هـاى خود بپـردازند.

پس از مراحل عملیـاتى سازى ایده ها، امکان جذب سرمایه‌گذار و جذب مراکز نوآورى و مراکز رشد برای آن ها وجود خواهد داشت.همچنین یکی از بخش‌های دیگر مهم و تاثیر گذار این رویداد برگزاری کارگاه‌های تخصصی و پنل گفتمان با حضور اساتید برتر حوزه آموزش و یادگیری و ارائه مدرک ضمن خدمت توسط خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم تایید شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با برگزاری جشنواره در کنار فعالان حوزه تعلیم و تربیت، کادر آموزشی و دانش‌آموزان می‌باشد.

مخاطبان این رویداد معلمان و فعالان تعلیم و تربیت هستند که با محوریت کسب ‎و کارهای نوآورانه نوآوری ‎ها و فناوری ‎های آموزشی، روش تدریس خلاق، تولید محتوای خلاق باهم به رقابت خواهند پرداخت.

بخش رویداد کارآفرینی براى مدیران، معلمان کارآفرین و استارتاپ ها به منزله یک سکوى پرتاب با بازدهى اقتصادى است، چرا که فضایی جهت عقد قرارداد و تعریف همکاری با حضور مدیران وزارت آموزش و پرورش و تیم های سرمایه‌گذاری میان مدیران، معلمان کارآفرین و استارتاپ ها با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ایجاد می شود. به تمامی شرکت‌کنندگان در این رویداد، گواهی حضور ارائه شد.

همچنین، به تیم‌های برگزیده در این رویداد بزرگ، جوایزی از جمله سرمایه‌گذاری پیش‌بذری، معرفی به مرکز رشد و کارآفرینی، مشاوره و منتورینگ کسب‌ وکاری نیز اهدا می شود.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های ۲۶۷۵۴۵۰۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایند با به سایت inotexicup.ir مراجعه نمایند. 

اینوتکس ۲۰۲۳ از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود. این نمایشگاه میزبان بیش از ۴۰۰ شــرکت نوآور و فناور در قالب غرفه دار، ۱۵۰ سرمایه‌گذار استارتاپی، ۴۰۰ جلسه بین کسب‌وکارها و ۲۰ رویداد و بخش جانبی‌ خواهد بود.
انتهای پیام/