رونمایی از کتاب «مهتاب زاریا»
رونمایی از کتاب «مهتاب زاریا»
کتاب «مهتاب زاریا» نوشته زینب ابراهیم، همسر شیخ زکزاکی در مراسم اهدای دکترای افتخاری دانشگاه تهران به شیخ ابراهیم زکزاکی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر تیکنا، کتاب «مهتاب زاریا» نوشته زینب ابراهیم، همسر شیخ زکزاکی در مراسم اهدای دکترای افتخاری دانشگاه تهران به شیخ ابراهیم زکزاکی که شب گذشته شنبه ۲۲ مهرماه در دانشگاه تهران برگزار شد، رونمایی شد.

این کتاب روایت‌هایی درباره نهضت اسلامی نیجریه و گزارش‌هایی از فعالیت های همسر شیخ ابراهیم زکزاکی از آغاز نهضت در اوایل دهه ۱۹۸۰ و رویدادهای بنیانی تا قتل عام زاریا در سال ۲۰۱۵ و پیامدهای آن است

در حالی که بخشی از این اثر نوشته شده بود، نویسنده آن زینت ابراهیم، پس از قتل عام زاریا در دسامبر ۲۰۱۵ بدون هیچ اتهامی توسط مقامات نیجریه بازداشت شد. به گفته وی بخشی از متن در زمان بازداشت نوشته شده است.

نویسنده در پیشگفتار به این مساله اشاره می‌کند که قبل از تصمیم به نگارش کتاب حقایق نهضت و آنچه را که از آن می‌دانست، برای فرزندش احمد بازگو کرده تا او راوی این حقایق باشد.

بعد از شهادت احمد و دو نفر از برادرانش، بار دیگر بخشی از آنچه را که به احمد گفته بود، برای برادران و خواهران بازمانده‌اش بازگو کرد، اما تنها ۱۷ ماه پس از آن سه فرزند دیگرش به شکل فجیعی به شهادت رسیدند.

همسر شیخ زکزاکی به این دلیل تصمیم به نگارش این کتاب گرفت تا مردم بدانند شیخ زکزاکی کیست، به چه چیزی دعوت می‌کند، برای چه چیزی مبارزه می‌کند و هدف از نهضت اسلامی چیست.

گفتنی است، کتاب «مهتاب زاریا» ترجمه ابراهیم محسنی آهویی در ۱۲ فصل و ۱۳۴ صفحه به تازگی توسط سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی وارد بازار کتاب شده است،

انتهای پیام/