روسیه «ویکی پدیا» و «ردیت» را جریمه کرد
روسیه «ویکی پدیا» و «ردیت» را جریمه کرد
دولت روسیه پلتفرم‌های ویکی پدیا و ردیت را به دلیل عدم حذف محتوای جعلی در مورد عملیات ویژه نیروی نظامی اوکراین جریمه کرد.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، روسیه سایت اجتماعی «ردیت» را به دلیل عدم حذف محتوای ممنوع و آنچه که دولت این کشور اخبار جعلی درباره عملیات ویژه نظامی در اوکراین می خواند جریمه کرد. همچنین مالک ویکی پدیا نیز جریمه شده است.

به این ترتیب ردیت به فهرست طویل شرکت هایی از جمله ویکی مدیا، توئیچ و گوگل پیوست که برای عدم حذف محتوای غیرقانونی تحت فشار دولت روسیه هستند.

خبرگزاری ریانووستی اعلام کرد دادگاهی در مسکو ردیت را ۲ میلیون روبل(۲۰ هزار و ۳۶۵ دلار) جریمه کرده است. از سوی دیگر به نوشته خبرگزاری اینتفرفاکس، دادگاهی در روسیه بنیاد ویکی مدیا( مالک ویکی پدیا) را برای عدم حذف محتوای جعلی درباره عملیات نظامی ویژه در اوکراین ۲ میلیون روبل جریمه کرده است.

روسیه از سال گذشته و پس از حمله به اوکراین نظارت بر پوشش خبری درگیری ها بین دو کشور توسط رسانه ها و بلاگرها سختگیری بیشتری می کند و مجازات های سخت تری برای بی اعتبار کردن اقدامات نیروهای نظامی اش یا انتشار اخبار جعلی درباره آنها در نظر گرفته است.

ویکی مدیا پیش از این اعلام کرده بود اطلاعاتی که مقامات روسیه درباره آن گله دارند، از منابع معتبری جمع آوری شده و در راستای استانداردهای ویکی پدیا است.

روسیه اعلام کرده بود تصمیمی برای مسدودسازی ویکی پدیا ندارد اما بارها آن را جریمه کرده است.

انتهای پیام/