روایت آسوشیتدپرس از جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
روایت آسوشیتدپرس از جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز از تهران گزارش کرد که در گرماگرم تداوم جنگ اسرائیل علیه فلسطینیان و گسترش تنش های ناشی از آن در خاورمیانه، ایرانیان چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفت.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا،  خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز از تهران گزارش کرد که در گرماگرم تداوم جنگ اسرائیل علیه فلسطینیان و گسترش تنش های ناشی از آن در خاورمیانه، ایرانیان چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفت.

این خبرگزاری آمریکایی نوشت: هزاران ایرانی در خیابان‌ ها و میدان‌ های اصلی که با پرچم، پلاکارد و پارچه نوشته هایی با شعارهای انقلابی و مذهبی تزئین شده بودند، راهپیمایی کردند.

آسوشیتدپرس ادامه داد: در تهران، جمعیت پرچم‌ های ایران را به اهتزاز درآورده، شعار سر داده و پلاکاردهایی را حمل کردند که روی آن ها شعارهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” نوشته شده بود. در برخی نقاط مسیرهای راهپیمایی هم پرچم‌ های آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن از ساعاتی پیش به صورت همزمان در یک هزار و ۴۰۰ بخش و شهرستان و بالغ بر ۳۵ هزار روستای کشور آغاز شده است.

مراسم رسمی از ساعت ۱۰ صبح با تلاوت قرآن و چتربازهای نیروهای مسلح و گلباران آغاز می ‌شود هر چند که با حضور مردم در مسیر راهپیمایی عملا راهپیمایی روز ۲۲بهمن از ساعت ۹ صبح آغاز شده و ظهر امروز با سخنرانی رئیس جمهور و قرائت قطعنامه پایان می ‌یابد.

مراسم دهه فجر در بیش از ۷۰ کشور از ۱۴۰ نقطه دنیا برگزار می ‌شود و ۷هزار و ۳۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش‌ خواهند داد.