رفع مشکلات تولید؛ مهم‌ترین مأموریت مسئولان/ ۸۰ واحد صنعتی راکد در سمنان به چرخه تولید برگشت
رفع مشکلات تولید؛ مهم‌ترین مأموریت مسئولان/ ۸۰ واحد صنعتی راکد در سمنان به چرخه تولید برگشت

به گزارش تیکنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در گفت‌وگویی، با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به‌عنوان سال «مهار تورم، رشد تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: انتخاب عناوین اقتصادی در نام‌گذاری سال‌ها از سوی رهبر انقلاب بیانگر اهمیت مسأله اقتصاد در سطوح مختلف نظام است. وی، رونق تولید را […]

به گزارش تیکنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در گفت‌وگویی، با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به‌عنوان سال «مهار تورم، رشد تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: انتخاب عناوین اقتصادی در نام‌گذاری سال‌ها از سوی رهبر انقلاب بیانگر اهمیت مسأله اقتصاد در سطوح مختلف نظام است.

وی، رونق تولید را یکی از دغدغه‌های اصلی رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: دشمن در چهار دهه گذشته همواره تلاش کرده است تا بخش‌های مختلف اقتصاد ایران به‌ویژه تولید را هدف قرار دهد و از توسعه اقتصادی ایران که یکی از شاخص‌های مهم اقتدار ملی است، جلوگیری کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با تأکید بر اینکه نباید از دشمن توقع همراهی در مسائل اقتصادی را داشته باشیم، گفت: یکی از پایه‌های استقلال کشور، استقلال اقتصادی بوده که تحقق آن، نیازمند حمایت همه‌جانبه از بخش تولید است.

مطیعی با اشاره به افزایش نرخ تورم در سال‌های گذشته تصریح کرد: متأسفانه گرانی کالاها و خدمات، اقشار مختلف مردم به‌ویژه جامعه کارگری را تحت‌فشار قرار داده است و میزان دستمزد جوابگوی زندگی عادی طبقات ضعیف نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان افزود: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند با وجود نقاط ضعف و چالش‌های مختلف اقتصادی، جهت‌گیری کلی اقتصاد ایران مثبت بوده و این امر محصول تلاش شبانه‌روزی فعالان اقتصادی و صنعتی است.

مطیعی با تقدیر از تلاش صنعتگران برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید با وجود ریسک‌های متعدد آن اظهار کرد: اینکه سرمایه‌گذاران، ریسک سرمایه‌گذاری در تولید را می‌پذیرند و جای آنکه سرمایه خود را در فعالیت‌های سوداگرانه و غیرمولد به کار گیرند، در بخش تولید هزینه می‌کنند، امری ارزشمند است که باید قدردان آن باشیم.

وی افزایش بهره‌وری بخش تولید و نیز ارتقای کیفی کالاهای داخلی را ضروری دانست و گفت: افزایش کیفیت تولیدات و محصولات داخلی یکی از عوامل اصلی ایجاد انگیزه بین مردم برای خرید کالای داخلی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان راه‌اندازی دوباره قریب به ۸۰ واحد صنعتی راکد در استان را اقدامی مهم در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: تلاش مضاعف برای حل مشکلات بخش تولید، مهم‌ترین مأموریت مسؤولان برای تحقق شعار سال است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش تولید دارای دو بعد شخصی و اجتماعی است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در هر بخشی باید با نفع مالی همراه باشد؛ اما در کنار آن، باید به آثار اجتماعی و ملی سرمایه‌گذاری در بخش تولید نیز توجه کرد.

مطیعی با تشریح نقش تولیدکنندگان در امیدبخشی به جامعه گفت: امروز که دشمن منابع ارزی کشور را هدف قرار داده است، تولیدکنندگان و به‌ویژه صادرکنندگان بیش از هر دوره دیگری در ایجاد ثبات اقتصادی در کشور نقش ایفا می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ادامه داد: رابطه رونق تولید و رشد صادرات با تورم رابطه‌ای معکوس است؛ چراکه رشد صادرات افزایش منابع ارزی را به همراه خواهد داشت و افزایش منابع ارزی نیز به کاهش نرخ تورم کمک می‌کند.

مطیعی ارائه مشاوره‌های تخصصی به واحدهای جدیدالتأسیس از سوی اتاق بازرگانی استان سمنان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سازوکار انتقال تجربیات و مهارت‌های مدیران موفق بخش تولید به مدیران جوان را پیش‌بینی کند.