رفع مشکلات تنفسی زائران اربعین با دستگاه اکسیژن‌ساز ایرانی
رفع مشکلات تنفسی زائران اربعین با دستگاه اکسیژن‌ساز ایرانی
مهندسان کشورمان برای برطرف کردن مشکل تنفسی سالمندان و بیمارانی که قصد زیارت اربعین را دارند دستگاه اکسیژن‌ساز تولید کردند.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، این محصول که مردادماه امسال در «رویداد همکاری فناورانه در خدمت‌رسانی به زائرین اربعین» ارائه شده از جمله دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان است که می تواند به زائران کربلای معلی در پیاده روی اربعین کمک کند.

مهدی محمدی، مدیر عامل احیاگر طب فرآیند در خصوص این دستگاه فناورانه گفت: دستگاه اکسیژن‌ساز ساخت این شرکت دانش بنیان که با حجم های مختلف و به صورت ثابت و سیار ساخته شده، هوای محیط را با کمپرسوری که دارد تقویت می‌کند و پس از آن با روش psa ذرات موجود در هوا را از اکسیژن جدا کرده و اکسیژن بالای ۹۳ درصد خلوص را به بیمار می دهد. این دستگاه برای بیماران قلبی ریوی و آنها که اکسیژن خون شان کاهش می‌یابد، مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران کربلا در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی گفت: به دلیل طولانی بودن مسافتی که زائرین پیاده‌روی می کنند، گاهی افراد مسن، دچار تنگی نفس و کمبود اکسیژن و افت اکسیژن خون می‌شوند. در این شرایط این دستگاه می تواند کمک زیادی به زائران بیمار باشد و خصوصا از آنجا که می تواند همزمان به دو بیمار وصل شود فضای کمتری را در موکب‌ها اشغال می‌کند.

محمدی افزود: این دستگاه می تواند در هوای گرم به صورت ۲۴ ساعته روشن باشد و افت خلوص در دمای بالا ندارد. مضاف بر این، صدای این دستگاه بسیار کم است و ضمن استفاده از آن بیمار اذیت نمی شود.

انتهای پیام/