رشد تولید و امنیت سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مسائل کشور است
رشد تولید و امنیت سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مسائل کشور است

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای صبح امروز در سفر به کردستان و در جمع قضات و کارکنان دادگستری این استان اظهار داشت: استان کردستان از جنبه مواهب الهی و طبیعی و هم انسان‌های فرهیخته، ادیب و باهنر مختصاتی دارد که آمیخته‌ای از زیبایی انسان‌ها و طبیعت است. وی خاطرنشان کرد: […]

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای صبح امروز در سفر به کردستان و در جمع قضات و کارکنان دادگستری این استان اظهار داشت: استان کردستان از جنبه مواهب الهی و طبیعی و هم انسان‌های فرهیخته، ادیب و باهنر مختصاتی دارد که آمیخته‌ای از زیبایی انسان‌ها و طبیعت است.

وی خاطرنشان کرد: مردم کردستان از ابتدای انقلاب تا به امروز دارای خدمات برجسته هم برای استان خود و هم کشور بوده‌اند.

وی گفت: دشمن از همان ابتدای پیروزی انقلاب برای کردستان که برای دفاع از مرزها و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان این خطه مختصاتی داشت، برنامه‌های ویژه‌ای را دیده بود.

رئیس دستگاه قضا گفت: برنامه‌های دشمن در اوایل انقلاب با هوشیاری مردم و پیشمرگان کرد و شهدای مظلوم، خنثی شد.

وی عنوان کرد: با وجود تمام مشکلاتی که دشمن از ابتدای انقلاب ایجاد کرد و مواهب و ظرفیت‌های طبیعی که در کردستان وجود دارد به مردم این استان خدمت نشده است.

محسنی‌اژه‌ای خاطرنشان کرد: دشمن اجازه نداد برخی زیرساخت‌ها در کردستان ایجاد شود که امروز استاندار با همدلی و همراهی برای رفع مشکلات استان تلاش می‌کند لذا باید این تلاش‌ها با سرعت مضاعف شود.

وی از رشد تولید و توسعه، افزایش تولید و امنیت سرمایه‌گذاری به عنوان مهم‌ترین مسائل در کشور نام برد و گفت: این نکته‌ای است که ولی امر ما به آن اشاره می‌کنند و یک امر واقعی است.

به گفته محسنی‌اژه‌ای، اگرچه مسئله فرهنگ و امنیت مهم است و باید باشد اما امروز اقتصاد مهم‌ترین موضوع در کشور است چرا که دشمن از این طریق دنبال ضربه زدن است.

وی افزود: باید تلاش کنیم با دید و افق باز همه مسائل مربوط به معیشت مردم را حل کنیم و در استان کردستان موانع تولید رفع و از ظرفیت‌های آن استفاده شود.

محسنی‌اژه‌ای گفت: کردستان دارای معادن بسیار گرانسنگ است که از این ظرفیت خوب استفاده نشده است که با بهره‌گیری از آن، تحول قابل توجهی ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: هر چند وظیفه اصلی ما مسائلی نیست که مطرح کردیم، اما قوه قضاییه می‌تواند به این مسائل کمک کند.

رئیس قوه قضائیه افزود: مردم ولی‌نعمت ما هستند اگر توانستیم با همه  کمبودهای اداری به این نظام و مردم سرزمین مجاهدت‌های خاموش کمک کنیم، ارزشمند است.

وی اضافه کرد: باید مواظب باشیم شیطان ما را وسوسه نکند و از ارزش اصلی کار غافل باشیم که اگر این شد نمی‌توانیم با مردم درست برخورد کنیم و به مسائل رسیدگی کنیم.

محسنی‌اژه‌ای خطاب به کارکنان و قضات دادگستری کردستان گفت: اگر امروز شما به کمک نیروهای ذیربط امنیت را برقرار و احقاق حق کردید بسیار ارزشمند است.

وی همچنین خطاب به این افراد تاکید کرد: در حد توان تلاش کنید با فراهم کردن زمینه امنیت سرمایه‌گذاری، رشد تولید و توسعه اقتصادی نرخ بیکاری را کاهش دهید.

رئیس قوه قضائیه گفت: مشکلات و گرفتاری‌ها سازمانی نباید ما را از اصل ارزشی کار و رسالتی که داریم غافل کند و خدای ناکرده انگیزه و روحیه جهادی را در وجودمان تضعیف کند.

اژه‌ای ادامه داد: قوه قضائیه در این دوره در راستای ایجاد تعامل و همدلی و نزدیک کردن نگاه‌ها به همدیگر بیشترین ارتباط و تعامل با مجلسو کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها داشته است.

وی اذعان کرد: یکی از مسائل اصلی همه مردم و کارکنان دستگاه قضا نداشتن مسکن است و معتقدیم یک نهضت مسکن برای رفع این مشکل در دستگاه قضا راه‌اندازی شود.

رئیس قوه قضائیه همدلی را از مولفه‌های مهم در راستای رفع مشکلات بیان کرد و گفت: اگر رئیس‌کل دادگستری در هر استانی با مدیران و مسئولان مختلف در تعامل باشد مشکلات رفع می‌شود.

وی نحوه رفتار کارگزاران نظام با مردم را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: وظیفه یک چیز، و نوع و حسن رفتار و خلق مسئله بسیار مهم‌تر است چون وقتی حسن خلق و رفتار داشته باشیم خداوند در کارمان برکت می‌اندازد.

اژه‌ای افزود: اگر رفتار ما منجر به رضایتمندی مردم شود حتی اگر به نفع آنها رای داده نشود تاثیر مثبت خواهد داشت.

وی همچنین خطاب به قضات و کارکنان دادگستری کردستان تاکید کرد: از ظرفیت مردم برای صلح و سازش و رفع خصومت‌های مردم و گرفتاری‌های خانواده‌ها استفاده کنید.

انتهای پیام/