رساندن صدای مظلومان به جهان وظیفه مهم گروه‌های نوآور فرهنگی
رساندن صدای مظلومان به جهان وظیفه مهم گروه‌های نوآور فرهنگی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: گروه‌های نوآور و فرهنگی وظیفه مهمی در رساندن صدای مظلومان به همه جهان دارند و اگر در این مسیر حرکت نکنند راه را اشتباه می‌روند.

به گزارش خبرنگار گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، محمد قمی؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم افتتاحیه پردیس فرهنگی و هنری کارستان بهارستان که بعد از ظهر برگزار شد، اظهار کرد: برای مردمی که تاریخچه عظیمی از علم و فرهنگ دارند بستری فراهم شده است که ایده‌های نوآورانه جدی گرفته شود. توسعه فرهنگ غنی ایران دارای اصولی است.

وی افزود: امروز اگر کارستان بهارستان بالید و نتوانست صدای مظلوم را به جهان نرساند در مسیر درست حرکت نمی‌کند. بر ستمگر تاختند و بلند کردن صدای مظلوم هیچ منافاتی با نوآوری و خلاقیت ندارد. برای مجموعه‌های متعهد به ایران اسلامی باید بستر رشد و بالندگی آن‌ها فراهم شود و فرصت تولید محصول فرهنگی برای کودکان و نوجوانان داشته باشند.

در ادامه این مراسم محمد مهدی دادمان؛ رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی عنوان کرد: ماموریت حوزه هنری تبدیل آن به بستری برای تبدیل ایده‌های نوآورانه به راه‌حل‌هایی برای حل مسائل فرهنگی و هنری تبدیل شود. هسته هنری تلاش می‌کند جریانی را در فضای عمومی جامعه ایجاد کند و کارستان بهارستان محیط برای رشد و پرورش هسته‌های فرهنگی است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر زیست‌بوم فرهنگی و هنری هنوز به صورت کامل شکل نگرفته و تولید و مصرف فرهنگی در توازن نیستند. مصرف فرهنگی و مسائل ناظر بر آن فردای ایران را می‌سازد ولی هنوز چرخه کاملی شکل نگرفته است و در برخی نقاط با ضعف مواجه‌ایم. کارستان بهارستان باید بخشی از بستر توسعه زیست‌بوم تولید و مصرف فرهنگی تبدیل شود و حلقه‌های مفقوده این زیست‌بوم را کامل کند. امیدواریم این مجموعه به بستری برای رشد و ارتباط بین گروه‌های نوآور و دستگاه‌های قانون‌گذار و سیاست تبدیل شود.

دادمان تاکید کرد: کودک و نوجوان در شرایط کنونی جامعه اولویت همه فعالان حوزه فرهنگی باید و حوزه هنری تلاش کرده است در زمینه تولید محصول به این گروه از جامعه توجه ویژه‌ای کند. در صورتی که کودکان فرصت نقش‌آفرینی و کنش‌گری در جامعه را فراهم کند یکی از اهداف توسعه زیست‌بوم فرهنگی و هنری محقق می‌شود. ان‌شاءالله این زنجیره بهم پیوسته فرایند تولید و شکل‌گیری محصول فرهنگی برای کودکان و نوجوانان شکل بگیرد.

انتهای پیام/