پرداخت ۷۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج
پرداخت ۷۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج
مدیر اداره روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای امسال تا ۱۹ مرداد به ۵۸۰ هزار متقاضی وام قرض الحسنه ازدواج و فرزند و در مجموع به مبلغ ۷۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.

به گزارش گروه اقتصاد ایران وجهان تیکنا؛ مصطفی قمری‌وفا با اشاره به اقدامات بانک مرکزی در تسریع و تسهیل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری تصریح کرد: در راستای قانون حمایت از جوانی جمعیت، از ابتدای سال جاری تا کنون، شبکه بانکی کشور به ۳۰۵ هزار نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ قریب به ۶۱ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده که این میزان رشد ۲۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته است.

وی با اشاره به ابلاغ بسته نظارتی‏- اعتباری تسهیل و تسریع وام ازدواج در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ گفت: بانک مرکزی ۲ ماه پیش در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی با تأکید بر اهمیت و اولویت وام ازدواج و ضرورت تعیین تکلیف متقاضیان در صف دریافت این تسهیلات در سال جاری و سال قبل، «بسته نظارتی‏- اعتباری تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج» را ابلاغ کرد که پس از آن، پرداخت این تسهیلات سرعت گرفت.

مدیر اداره روابط عمومی بانک مرکزی افزود: همچنین در سال جاری تاکنون ۲۷۵ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند به مبلغ ۱۶.۵ هزار میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است که این میزان رشد ۶۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است.

قمری وفا تصریح کرد: بر اساس این گزارش، از تیرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون نیز در قبال تسهیلات ودیعه مسکن ۳۱۰ هزار پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۲۶۳ هزار نفر به میزان ۱۵.۵ همت تسهیلات دریافت کرده‌اند.

اخذ ضمانت فراتر از حدود قانون از متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری تخلف است 

بانک مرکزی در ۱۶ مرداد ۱۴۰۲، در ابلاغیه‌ای خطاب به مدیران عامل ۹ بانک با اشاره به شکایت‌های مردمی واصله و نتایج بررسی‌های میدانی انجام‌شده در این بانک تأکید کرد: بانک‌های عامل باید مراتب تسهیل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری را فراهم کنند و نباید از متقاضیان این تسهیلات، ضمانت‌های فراتر از حدود قانون طلب کنند.

انتهای پیام/