راه‌اندازی ۵۰ مرکز سلامت هسته‌ای در کشور هدفگذاری شده است
راه‌اندازی ۵۰ مرکز سلامت هسته‌ای در کشور هدفگذاری شده است
رییس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به کاربردی شدن پژوهش های هسته ای در بخش های سلامت و خدمات عمومی کشور اعلام کرد: راه اندازی ۵۰ مرکز و کلینیک سلامت محور هسته ای تا پایان سال آینده در کشور هدفگذاری شده است.

به گزارش گروه فناوری پزشکی تیکنا، “محمد اسلامی “ روز دوشنبه در حاشیه آیین فعالیت مرکز مراقبت دیابت و پلاسما درمانی استان البرز که با همکاری سازمان انرژی اتمی و دانشگاه علوم پزشکی این استان در مجتمع آموزشی درمانی امام علی (ع) کرج افتتاح شد به خبرنگاران گفت : اکنون تلاش سازمان انرژی اتمی ایران بر تجاری سازی پژوهش های علمی و هسته ای در بخش سلامت و خدمات اجتماعی معطوف شده است.

وی با اشاره به مزیت های پلاسما درمانی در درمان زخم دیابت افزود: طبق برسی های علمی این روش در درمان زخم های دیابتی تاثیر گذار است.

اسلامی گفت : هفته گذشته نیز یک کلینیک سلامت محور هسته ای در شهرستان ورامین استان تهران به بهره برداری رسید.

معاون رییس جمهور افزود: در تلاش هستیم تا خدمات علمی و پژوهشی سازمان انرژی اتمی در جامعه گسترش دهیم تا مردم از مزایای این دانش بهره مند شوند.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی پلاسما که امروز با حضور اساتید دانشگاه و پزشکان متخصص و عمومی کشور در کرج برگزار می شود، گفت : همزمان با این همایش اولین سامانه پلاسما تراپی کشور که به تازگی در بیمارستان شهدای تجریش تهران مراحل آزمایشی خود را با موفقیت طی کرده است ، رونمایی می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در این آیین اعلام کرد: تاکنون ۶۰ هزار بیمار دیابتی در این استان تحت درمان قرار گرفته که راه اندازی مرکز مراقبت دیابت و پلاسما درمانی کرج تحولی شگرف در درمان زخم های دیابتی به شمار می رود.

شهرام صیادی افزود: طبق بررسی ها شمار مبتلایان به دیابت در استان البرز بیش از ۶۰ هزار نفر است چرا بسیاری از مردم از ابتلای خود به دیابت اطلاع ندارند.

وی اظهار کرد: کم تحرکی و تغذیه نامناسب از عوامل ابتلا به دیابت است که باید از آن پیشگیری کرد.