رئیس‌جمهور: مردم از ثمرات تغییر ساعت کار آگاه شوند در اجرای آن همراهی می‌کنند
رئیس‌جمهور: مردم از ثمرات تغییر ساعت کار آگاه شوند در اجرای آن همراهی می‌کنند
رئیس‌جمهور با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات، اقناع‌سازی افکار عمومی در خصوص اهداف و ثمرات این تصمیم را امری مهم و مؤثر در همراهی مردم با اجرای آن دانست.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» در جلسه صبح روز چهارشنبه هیأت دولت، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در تحلیل «مسأله انقلاب اسلامی و ضرورت‌های امروز کشور»، «ایمان و امید» را دو مؤلفه مهم در قدرت‌آفرینی دانست و گفت: وظیفه ارکان حاکمیت از جمله دولت این است که با تصمیمات و اقدامات به‌موقع و سنجیده در اداره امور به‌ ویژه در زمینه گشودن گره زندگی مردم، به جامعه امید دهند.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات، اقناع‌سازی افکارعمومی در خصوص اهداف و ثمرات این تصمیم را امری مهم و مؤثر در همراهی مردم با اجرای آن دانست.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به گزارش وزیر امور خارجه در خصوص آخرین وضعیت اجرای توافق‌نامه‌های جمهوری اسلامی با دیگر کشورها، لزوم فعال‌تر شدن کمیسیون‌های مشترک به‌منظور پیگیری و به ثمر رسیدن این توافقات را مورد تأکید قرار داد.

رئیس‌جمهور همچنین با تبریک هفته محیط زیست و قدردانی از زحمات و تلاش‌های محیط‌بانان کشور، جایگاه محیط‌زیست در قانون را با اهمیت توصیف و بر ضرورت اتخاذ تصمیمات لازم برای سازگاری ملاحظات محیط‌ زیستی و برنامه‌های توسعه‌ای کشور تأکید کرد.

آیت‌الله رئیسی قهرمانی و افتخارآفرینی ورزشکاران به‌ ویژه بانوان ورزشکار در ماه‌های اخیر که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در رقابت‌های جهانی به اهتزاز درآوردند تبریک گفت و از وزیر ورزش خواست ضمن قدردانی از ورزشکاران مدال‌آور، زمینه و امکانات لازم برای تداوم هرچه‌بیشتر افتخارآفرینی‌های آنها در میادین ورزشی را فراهم کند.

ارائه گزارش از لایحه دو فوریتی «اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران» و تأکید رئیس‌جمهور بر کار جهادی در راستای توسعه جهشی منطقه مکران از دیگر موارد مطرح شده در جلسه امروز هیأت دولت بود.