دومین نشست باشگاه دانش‌آموزی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد
دومین نشست باشگاه دانش‌آموزی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد
مرکز نوآوری و توسعه فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در کنار خانه خلاق و نوآوری علوم انسانی و فرهنگ دومین نشست باشگاه دانش‌آموزی را با حضور دانش آموزان نخبه استان قم برگزار کرد.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، پس از برگزاری موفقیت آمیز نخستین باشگاه دانش‌آموزی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور دانش‌آموزان نخبه شهر قم، دومین نشست با حضور دانش‌آموزان نخبه استان قم برگزار شد.

این نشست در دو بخش صبح و بعد از ظهر، با ارایه سه سخنرانی و یک جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید.

در ابتدای این نشست محمد نجاری؛ معاون نوآوری و توسعه فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ضمن عرض خیر مقدم به دانش‌آموزان و مدرسان کارگاه‌ها، از اهمیت و جایگاه باشگاه دانش آموزی در برنامه راهبردی مرکز نوآوری و خانه خلاق و نوآوری علوم انسانی و فرهنگ سخن گفت. او با ارایه گزارشی از فعالیت های خانه خلاق و نوآوری علوم انسانی و فرهنگ و مرکز نوآوری و توسعه فناوری پژوهشگاه، از حمایت های ویژه موسی نجفی؛ ریاست محترم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی  در این عرصه تقدیر کرد و افزود: با صدور احکام اعضای شورای رشد، نوآوری و فناوری پژوهشگاه از سوی ریاست محترم پژوهشگاه، و برگزاری اولین و دومین نشست باشگاه دانش آموزی، به زودی باشگاه شهروندی نیز در این مرکز آغاز به کار خواهد کرد و اعضای محترم هیات علمی و پژوهشگران این پژوهشگاه، آخرین یافته های علمی خود را بدون واسطه به گروه مخاطب دانش‌آموز یا معلم و خانواده ارایه می کنند که این به گمان من، در تاریخ علوم انسانی در این کشور کم سابقه است.

در ادامه نشست «اقتصاد نفتی؛ انسان نفتی» برای دانش‌آموزان نخبه استان قم برگزار شد. در این نشست حسین تسخیری؛ سردبیر نشریه نقدنامه شورای بررسی متون علوم انسانی، به ارایه دیدگاه های خود با موضوع اقتصاد و تاثیر آن بر زیست بشر پرداخت.

مطالعات فرهنگی

نشست بعدی با عنوان «درآمدی تاریخی بر جغرافیای سیاسی ایران» توسط حمیدرضا فرتوک‌زاده، رئیس گروه مدیریت شورای بررسی متون علوم انسانی ارایه شد.

پس از آن، جلسه پرسش و پاسخ دانش‌آموزان نخبه استان قم با مدرسان کارگاه‌ها برگزار شد.

شایان ذکر است، سومین نشست باشگاه دانش‌آموزی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، در روز جهانی کودک، با حضور کودکانِ کار برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/