دولت سیزدهم نقد پذیر است و منتقدان را بی‌شناسنامه نمی‌داند
دولت سیزدهم نقد پذیر است و منتقدان را بی‌شناسنامه نمی‌داند
رئیس‌جمهور گفت: طبیعتاً به کارهای دولت نقدهایی نیز وارد است اما به هیچ عنوان کسی که نقد می‌کند را بی‌شناسنامه و بی‌هویت نمی‌خوانیم.

به گزارش گروه  سیاست و حکمرانی تیکنا؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز دوشنبه در جریان بازدید از سازمان صدا و سیما به مناسبت روز خبرنگار، با حضور در استودیوی پخش خبر ۱۴ رسانه ملی، با تبریک روز خبرنگار به همه فعالان عرصه رسانه در رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها، گفت: رسانه به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان نقش مهمی در انتقاد دیدگاه‌ها و انتظارات متقابل آنان به هم دارد.

وی با گرامیداشت یاد شهدای عرصه رسانه، به‌ویژه ۱۶۰ شهید رسانه ملی افزود: رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین را وظیفه‌ای همگانی عنوان کردند، اما رسانه‌ها و در صدر آن‌ها رسانه ملی کانون جهاد تبیین و مرکز فکرساز و فرهنگ‌ساز کشور هستند که در مقابله با جریان‌سازی‌های دشمن و تنویر افکارعمومی، تبیین و معرفی دستاوردها، ارزش‌ها و سبک زندگی ایرانی-اسلامی نقش بسیار مهمی دارند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت در میدان اقدام و عمل است و تبیین آنچه دولت انجام می‌دهد بر عهده رسانه ملی و دیگر رسانه‌هاست، اظهار داشت: به طور طبیعی ممکن است نقد‌هایی نیز به عملکرد دولت وجود داشته باشد؛ دولت مردمی منتقدین را بی‌شناسنامه و بی‌هویت نمی‌خواند، بلکه با دلسوزی انتقادات آنان را می‌شنود.

رئیسی تصریح کرد: امروز دولت برای شنیدن سخنان و انتقادات، به‌ویژه از سوی اصحاب رسانه گوش شنوا دارد و نظرات و تحلیل‌های اصحاب نظر و رسانه‌ها را برای خود نعمت می‌داند. البته رعایت انصاف نیز اصلی مهم در بیان انتقادات است.

وی به بازدید خود از بخش رادیو سازمان صدا و سیما اشاره کرد و گفت: فضای حاکم بر رادیو فضایی انقلابی بود و نشان می‌داد کسانی که در رادیو و تلویزیون کار می‌کنند، نگاهشان متوجه مسائل مردم است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در همه دوره‌های پس از انقلاب در رسانه ملی گام‌های خوبی رو به جلو برداشته شده است، خاطرنشان کرد: در دوره فعلی نگاه تحولی خوبی بر صدا و سیما حاکم است و رسانه ملی با تیکه بر این نگاه که مورد انتظار رهبر معظم انقلاب نیز هست، حرکت رو به رشد و پیشرفتی را داشته و امیدوارم بتواند به سمت قله حرکت کند.

انتهای پیام/