دوربینی که از خشونت مسلحانه در مدارس جلوگیری می‌کند
دوربینی که از خشونت مسلحانه در مدارس جلوگیری می‌کند
شرکتی در آمریکا فناوری هوش مصنوعی مخصوص دوربین های نظارتی توسعه داده تا اسلحه ها در مدارس را ردیابی و از خشونت مسلحانه جلوگیری کند.

به گزارش تیکنا و به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، خشونت مسلحانه در مدارس آمریکا طی سال های اخیر افزایش یافته است. درهمین راستا شرکت آمریکایی «زیرو آیز»(Zero Eyes) یک فناوری هوش مصنوعی برای دوربین های نظارتی ابداع کرده است. این فناوری اسلحه های آشکار در تصاویر را ردیابی می کند.

این شرکت پس از تیراندازی مرگباری در دبیرستانی در ایالت فلوریدا، فناوری مذکور را در دوربین های نظارتی توسعه داده است. سیستم هوش مصنوعی با ردیابی اسلحه، زنگ هشداری را به یک مرکز عملیاتی می فرستد که نیروهای سابق مجری قانون و نظامیان قدیمی در آنجا فعالیت می کنند.

در مرحله بعد اگر تهدید مذکور تایید شد، پیام هشداری به مسئولان مدرسه و همچنین مقامات محلی ارسال می شود تا آنها بتوانند به سرعت نسبت به تهدیدهای احتمالی پاسخگو باشند و از خشونت جلوگیری کنند. هدف این شرکت ردیابی تهدیدهای احتمالی قبل از آن است که شرایط بحرانی شود.

این در حالی است که قانونگذاران و مقامات پیشنهاد کرده اند مدارس در ایالت کانزاس از دوربین های مجهز به هوش مصنوعی برای شناسایی اسلحه استفاده کنند تا اقدامات امنیتی در این زمینه افزایش یابد.

از سوی دیگر به نوشته آسیوشیتدپرس، ایالت کانزاس به زودی ۵ میلیون دلار به مدارس بودجه می دهد تا دوربین های نظارتی مجهز به هوش مصنوعی را نصب کنند. البته فرماندار کانزاس هنوز این اقدام را تایید نکرده است.