دستگاه تست نازل موتور هواپیما تولید بومی شد
دستگاه تست نازل موتور هواپیما تولید بومی شد
سید حسین موسوی گفت: دستگاه‌های ما همتای نمونه خارجی خود هستند و چون سفارشی سازند، تغییراتی که مشتری تمایل داشته باشد اعمال می شود، این مزیت خاص این دستگاه است و از دیگر مزیت‌ها می توان به طراحی صنعتی بهتر و ارگونومیک تر نسبت به مشابه خارجی آن اشاره کرد.

به گزارش گروه فناوری تیکنا، دستگاه تست نازل موتور هواپیما  در حوزه تجهیزات زمینی صنعت هوایی قرار می‌گیرد و از این دستگاه، جهت تست سلامت نازل‌های موتورهای هواپیما در کلاس‌بندی‌های مختلف بهره گرفته می‌شود.

 بازار هدف این محصول، شرکت‌های فعال در حوزه تعمیرات و خدمات هوایی کشور هستند.

سید حسین موسوی، مدیرعامل شرکت مهندسی زیست فناوری آرمیتا، در خصوص این محصول گفت: «دستگاه‌های ما همتای نمونه خارجی خود هستند و چون سفارشی سازند، تغییراتی که مشتری تمایل داشته باشد، اعمال می شود، این مزیت خاص این دستگاه است  و از دیگر مزیت‌ها می توان به طراحی صنعتی بهتر و ارگونومیک تر نسبت به مشابه خارجی آن اشاره کرد.»

وی ادامه داد : «هدف اصلی این دستگاه، تست دینامیکی نازل سوخت موتور هواپیما است. در تست دینامیکی، با فشار و دبی معین، سه فاکتور زاویه پاشش، میزان و شدت پاشش و یکنواخت بودن پاشش سوخت در نازل بررسی می شود. این دستگاه با سیستم فشار دینامیکی و دبی متناسب با موتور هواپیمای مورد تایید کارفرما ساخته می شود.»

موسوی با بیان اینکه ظرفیت مخزن این دستگاه نیز بسته به نوع سفارش متفاوت می‌باشد، گفت: «سیال استاندارد این دستگاه سوخت کالیبراسیون است و اجزای این دستگاه با تمامی خواص این سیال سازگار شده است.»

وی در پایان گفت: « این دستگاه از سیکل‌های جداگانه و پیچیده هیدرولیکی، الکتریکی و کنترلی تشکیل شده است و هر سیکلی برای ارتباط و پیوستگی با سیستم‌های دیگر نیاز به یکپارچه سازی دارد که برای این کار لازم است به هر سه سیستم تسلط و شناخت کافی داشت. از توانایی های مهندسین شرکت زیست فناوری آرمیتا یکپارچه سازی و اتوماسیون این سیستم ها است.»