در تازه‌ترین رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۴ شریف برترین دانشگاه ایران شد
در تازه‌ترین رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۴ شریف برترین دانشگاه ایران شد
در آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی موسسه «تایمز هایر اجوکیشن» در سال ۲۰۲۴، دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب رتبه نخست دانشگاه‌های ایران شد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، موسسه آموزش عالی تایمز در ویرایش ۲۰۲۴، نام ۷۳ موسسه ایرانی را در لیست خود قرار داد. در این رتبه بندی دانشگاه صنعتی شریف در رتبه نخست دانشگاه‌های ایرانی و در رتبه بین‌المللی ۳۵۰-۳۰۰ قرار گرفت. در نسخه ۲۰۲۴ رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان این مؤسسه، ۲۶۷۳ دانشگاه از بیش ۱۲۰ کشور جهان حضور دارند.

نظام رتبه‌بندی تایمز یکی ازمعتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی است که ازسال ۲۰۱۰ دانشگاه‌های جهان را ارزیابی می‌کند. جدول رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۲۴ بر اساس ۱۸ شاخص عملکرد در پنج حوزه شامل آموزش (با وزن ۲۹٫۵ درصد)، محیط پژوهش (با وزن ۲۹ درصد)، کیفیت پژوهش (با وزن ۳۰ درصد)، وجهه بین‌المللی (با وزن ۷٫۵ درصد) و صنعت (با وزن ۴ درصد) تنظیم شده است.

دانشگاه‌های ایرانی همواره در این رتبه بندی حضور داشته‌اند و امسال نیز شاهد پیشرفت این دانشگاه‌ها در رتبه بندی تایمز هستیم.

دانشگاه صنعتی شریف در شاخص تدریس با امتیاز ۳۹٫۱ در رتبه ۳۳۰، در شاخص محیط پژوهشی با امتیاز ۳۷٫۴ در رتبه ۳۰۰، در کیفیت پژوهش با امتیاز ۷۸٫۳ در رتبه ۳۵۶، در شاخص صنعت با امتیاز ۸۶٫۲ در رتبه ۱۹۳ و در شاخص چشم انداز بین المللی با امتیاز ۳۷ در رتبه ۱۲۳۷ در جهان قرار گرفته است.