درآمد توییتر ۴۰ درصد کاهش یافت
درآمد توییتر ۴۰ درصد کاهش یافت
گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های بین‌المللی حاکی از آن است که درآمد توییتر در ماه دسامبر حدود 40 درصد کاهش یافته است.

گروه فناوری اطلاعات تیکناعلیرضا باجلان، وال استریت ژورنال روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که درآمد توییتر در ماه دسامبر(۱۰ آذر تا ۱۰ دی) حدود ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

این گزارش پس از آن منتشر شد که ایلان ماسک مسئولیت این شرکت را در ۲۷ اکتبر(۵آبان) بر عهده گرفت و بعد از آن چندین تبلیغ کننده هزینه تبلیغات خود را در این پلتفرم کاهش دادند که بر اساس داده های Standard Media Index منجر به کاهش ۷۱درصدی هزینه تبلیغات توییتر در ماه دسامبر شد.

ماسک که در ماه آذر درباره احتمال ورشکستگی توییتر هشدار داده بود، یک ماه بعد گفت که این شرکت در مسیری قرار دارد که در سال ۲۰۲۳ تقریباً به میزان قابل توجهی جریان نقدی برسد. توییتر در ماه ژانویه اولین سود وامی که ایلان ماسک برای خرید این پلتفرم از بانک گرفته بود را پرداخت کرد.

این پلتفرم برای جلوگیری از مشکلات اقتصادی دست به اخراج های گسترده زده است که عده ای معتقدند همین اخراج ها باعث ایجاد قطعی گسترده اخیر توییتر شد. زیرا نیروی متخصصی که جلوی این مشکل را می گرفت اکنون در شرکت حضور نداشت. ماسک در جلسه ای با کارمندان خود ادعا کرده بود که توییتر اکنون فعالانه برای موقعیت هایی در زمینه مهندسی و فروش استخدام خواهد داشت؛ او همچنین از کارکنان خواست تا نامزدهای احتمالی را معرفی کنند. با این حال، او هر از چند گاهی کارکنان خود را اخراج می کند.

از طرفی دیگر خبرها حاکی از این است که برخی از شرکت های فناوری از جمله توییتر برای افزایش درآمد اقدام به ارائه پولی خدمات خود کرده اند این پلتفرم نیز علامت تأیید آبی را به عنوان یک گزینه قابل خرید عرضه کرد و منجر به آشفتگی برای عده ای از کاربرانش شد.

پایان پیام/