خط لاینر کانتینری بنادر ترکمن باشی و امیرآباد راه‌اندازی می‌شود
خط لاینر کانتینری بنادر ترکمن باشی و امیرآباد راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل بندرامیرآباد از تفاهم ایران و ترکمنستان برای راه‌اندازی خط لاینر بنادر ترکمن باشی و امیرآباد خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در این باره گفت:  تفاهم‌نامه عقد خواهرخواندگی بنادر امیرآباد و ترکمن باشی به منظور افزایش تردد کشتی‌ها و سرمایه‌گذاری در پس‌کرانه‌ها مورد توافق طرفین قرار گرفت و به امضاء رسید.

محمدعلی موسی پور با بیان اینکه میان بندرامیرآباد و بندر ترکمن باشی تشابهات تجاری بازرگانی و فرهنگی زیادی وجود دارد، افزود: سند خواهر خواندگی میان دو بندر پس از فرآیند‌های دقیق برنامه ریزی، مطابقت، بررسی نحوه ایجاد قرارداد مشارکت و در نهایت بر اساس توسعه سیر ارتباطی شکل گرفته است.

مدیرکل بندرامیرآباد همچنین راه اندازی مرکز لجستیک مشترک، تنظیم سند شناسایی متقابل گواهینامه‌های دریانوردان و بازنگری و تسهیل فرآیند پهلودهی شناور‌ها در بنادر دو کشور را از دیگر موارد مطروحه در این توافقنامه برشمرد.

وی همچنین از راه اندازی خط لاینر کانتینری بین بنادر شمالی کشور و بندر ترکمن باشی ترکمنستان خبر داد.

به گفته موسی پور، همکاری در زمینه توسعه ترانزیت و فعال سازی کریدور شمال _ جنوب، تشکیل کارگروه مشترک مطالعاتی در خصوص کاهش تراز آب دریای خزر، تبادل اطلاعات آماری، همسان سازی تعرفه‌های دریایی و بندری و ایجاد شرکت حمل‌و‌نقل چندوجهی مشارکتی از دیگر مواردی بود که در کارگروه تخصصی حمل و نقل دریایی و بندری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/