حمله سایبری ۱ میلیون دلاری به یک صرافی ارز دیجیتال
حمله سایبری ۱ میلیون دلاری به یک صرافی ارز دیجیتال

به گزارش گروه باشگاه رمزارز تیکنا، بار دیگر یک پلتفرم رمزارزی هک شد. لول فایننس (Level Finance) یک بازار دائمی غیرمتمرکز رمزارزی محسوب می‌شود که در زنجیره بایننس توسعه یافته است. این پلتفرم که کاربران نسبتاً زیادی هم دارد، مورد حمله سایبری قرار گرفت. در ماه‌های گذشته خبرهای مختلفی از هک شدن پلتفرم‌های رمزارزی شنیده‌ایم. این […]

به گزارش گروه باشگاه رمزارز تیکنا، بار دیگر یک پلتفرم رمزارزی هک شد. لول فایننس (Level Finance) یک بازار دائمی غیرمتمرکز رمزارزی محسوب می‌شود که در زنجیره بایننس توسعه یافته است. این پلتفرم که کاربران نسبتاً زیادی هم دارد، مورد حمله سایبری قرار گرفت.

در ماه‌های گذشته خبرهای مختلفی از هک شدن پلتفرم‌های رمزارزی شنیده‌ایم. این بار نوبت پلتفرم لول فایننس است. این پلتفرم در تاریخ ۲ می ۲۰۲۳ هک شد و سارق توانست ۱.۱ میلیون دلار توکن LVL را به سرقت ببرد.

هکر به قرارداد هوشمند Referral Controller حمله کرده و ۲۱۴ هزار توکن LVL را به سرقت برده است. سپس او در مدت کوتاهی توکن‌های LVL را به BNB تبدیل و در نهایت به آدرس دیگری ارسال کرده است.

تیم پشتیبانی لول فایننس اعلام کرده به‌ زودی گزارشی از آنچه اتفاق افتاده است، ارائه خواهد کرد. در حال حاضر ارزش دارایی‌های بلوکه‌شده (TVL) این پلتفرم حدود ۳۲ میلیون دلار است. این در حالی است که تا قبل از هک، حجم TVL حدود ۴۱ میلیون دلار بوده است. این پلتفرم خدمات رمزارزی متنوعی مثل استخرهای نقدینگی ارائه می‌کند. توکن LVL‌ رمزارز بومی لول فایننس است که برای پرداخت کارمزدها و استیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعداد حملات سایبری و هک‌های دیفای در سال ۲۰۲۳ به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. گرچه هنوز آمار سرقت‌ها در سال جاری میلادی کمتر از سال گذشته است اما ادامه این روند می‌تواند نگران‌کننده باشد. فقط در ماه فوریه ۲۰۲۳ هکرها توانسته‌اند ۲۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت ببرند. مهم‌ترین حملات هکری امسال مربوط به پلتفرم‌های Euler Finance و Sentiment با ۱۹۷ و ۱ میلیون دلار بوده است.

انتهای پیام/